1000 razy wbiegli na Wielką Krokiew

Tomas Celko i Magdalena Kozielska zwycięzcami Red Bull 400

0
2277
fot. Marcin Szkodziński

Tomas Celko i Magdalena Kozielska zwycięzcami Red Bull 400

W sobotę (29 czerwca) 800 biegaczy wzięło udział w 2. edycji Red Bull 400 w Zakopanem. Na 400 – metrowym odcinku zawodnicy sprintem wbiegli od podstawy na szczyt Wielkiej Krokwi. Najszybszymi okazali się Tomas Celko, który pokonał dystans w czasie 3 minut 51 sekund i tym samym obronił zwycięski tytuł z zeszłego roku. Najszybszą wśród kobiet była Magdalena Kozielska, która wbiegła na Wielką Krokiew w czasie 4 minut 51 sekund.

– To ekstremalny wysiłek w bardzo krótkim czasie. Nie wolno za szybko zacząć, żeby się nie spalić. Warto też trzymać się poręczy w górnej części najazdu skoczni i pomagać sobie rękami. Dobra technika i równe tempo to klucz do sukcesu – radził zawodnikom przed startem Andrzej Bargiel.

Wszyscy zawodnicy mogli liczyć na wsparcie kibiców z trybun i słowa otuchy na stromej trasie od amabsadorów biegu: Joanny Jóźwik, Adama Małysza i Andrzeja Bargiela.

– Wszyscy uczestnicy Red Bull 400 to są dla mnie mistrzowie świata. Wiele razy skakałem tu na nartach, zdarzało mi się też podchodzić z nartami na górę, w czasach, gdy nie działała jeszcze obecna kolejka, ale nigdy nie wspinałem się po zeskoku, to jest bardzo trudne wyzwanie, bo jest niezwykle stromo. – mówił Adam Małysz.

Red Bull 400 to wielkie biegowe święto odbywające się w sercu Tatr. Do Zakopanego zjechali się biegacze z dziesięciu państw. Najszybszymi zawodnikami tego dnia byli: Tomas Celko ze Słowacji i Magdalena Kozielska z Bański Niżnej. W rywalizacji sztafet zwyciężyła załoga Harpagan Beast.

– Kilka lat temu wygrałam wyścig narciarski Red Bull Bieg Zbójników dziś udało się zająć 1. miejsce w biegu na skocznię tu w Zakopanem, bardzo się cieszę. Biegam w górach, jestem skialpinistką i świeżo upieczoną mamą. Moje dziecko ma 9 miesięcy i nie przerwałam kariery sportowej. Często trenuję o 5 rano, uważam że macierzyństwo daje niesamowitą siłę w sporcie. – mówiła Magdalena Kozielska, zwyciężczyni 2. edycji Red Bull 400 w Zakopanem.

Impreza organizowana w COS OPO Zakopane jest częścią cyklu wyścigów Red Bull 400, które w 2019 roku odbędą się w 20 lokalizacjach, na trzech kontynentach. Najlepsi zawodnicy spotkają się 13 lipca w kanadyjskim Whistler na przystanku rangi Mistrzostw Świata.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here