Brak chętnych na przebudowę placu w Kuźnicach

Do przetargu nie zgłosiła się ani jedna firma

0
1039
mat. Urząd Miasta Zakopane

Do przetargu nie zgłosiła się ani jedna firma

Ok. 20 mln zł włodarze Zakopanego chcieli przeznaczyć na remont i przebudowę placu w Kuźnicach oraz części ul. Przewodników Tatrzańskich. Niestety mimo wydłużenia terminu składania ofert do 29 marca br. żadna firma nie zdecydowała się złożyć swojej oferty.
Realizację przedsięwzięcia zaplanowano na połowę 2021 r.

Płyta główna bez busów i taxi

Przebudowa placu przy dolnej stacji Kolei Linowej na Kasprowy Wierch zakładała uwolnienie powierzchni od ruchu samochodowego. Plac miał się zamienić w deptak połączony z przestrzenią dla rowerzystów.
Busy i taksówki wożące turystów swoje miejsce miałyby znaleźć pod placem na specjalnym podziemnym parkingu. Bardzo możliwe, że miejsca nie wystarczy tam dla wszystkich obecnie jeżdżących kierowców z powodu zmniejszenia powierzchni przeznaczonej dla transportu.
Po remoncie do Kuźnic miała powstać nowa linia miejskiej komunikacji. Autobus miałby wozić miejscowych i turystów z parkingów zaporowych na Spyrkówce do Kuźnic.

Element większego planu

Przebudowa placu w Kuźnicach, to tylko część większego projektu realizowanego przez Zakopane. Projekt mający usprawnić komunikację pomiędzy remontowanym dworcem kolejowym, a Kuźnicami zakłada także remont placu przy dworcu PKP, budowę parkingu, a także powstanie ścieżki rowerowej.
Całość projektu miała kosztować 60 mln zł.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here