Dolina Chochołowska najdłuższa dolina w Tatrach

0
252

Dolina Chochołowska najdłuższa dolina w Tatrach

To miejsce, gdzie wiosną kwitną ogromne połacie krokusów, które przyciągają rzesze turystów. Widok fioletowych polan w połączeniu z ośnieżonymi szczytami jest niepowtarzalny. Choć rzeczywiście Chochołowska najpiękniej wygląda, gdy kończy się zima zdecydowanie warto ją odwiedzić o każdej porze roku!

Polana Chochołowska godna podziwu 

Dolina Chochołowska najdłuższa dolina w Tatrach, zachwyca malowniczymi widokami, formami skalnymi i dziką przyrodą. W związku z łagodnym przebiegiem trasy, to idealny wybór na szkolną wycieczkę. Bez specjalnego wysiłku i przygotowania z górską trasą w tym miejscu poradzi sobie każdy uczestnik wyprawy. Dodatkowym atutem tej wycieczkowej propozycji jest możliwość skorzystania z Kolejki Rakoń (więcej informacji poniżej).

Co jest warte zobaczenia?

Wyjątkowo piękne tatrzańskie panoramy oraz dawne tereny wypasowe z pozostałościami autentycznej zabudowy pasterskiej wzbudzą Wasz prawdziwy podziw. 

Podczas wycieczki dotrzecie w najbardziej widowiskowe miejsce w Dolinie Chochołowskiej na Polane Chochołowską, gdzie stoi schronisko turystyczne PTTK. To idealne miejsce na odpoczynek i posiłek. Możecie tutaj skosztować także słynnego deseru — wyśmienitej szarlotki, która podawana jest z kwaśną śmietaną i prawdziwymi jagodami z tutejszego lasu.

Jeśli chcecie zobaczyć malownicze wąwozy, polany i górskie krajobrazy, Dolina Chochołowska otoczona przez szczyty Grzesia, Rakonia i Wołowca to idealny wybór. 

fot. Marcin Szkodziński

 

 

Ważne Informacje

  • Bilet TPN:

Wejście do Doliny Chochołowskiej jest płatne  i kosztuje: bilet normalny 9 zł/ bilet ulgowy 4.50 zł.  

  • Czas Wycieczki:

Przejście do schroniska zajmuje około 2 godzin i 30 minut. Droga  jest niemal w połowie pokryta asfaltem, co wpływa na jej niski stopień trudności i atrakcyjność dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z górami.

  • Kolejka Rakoń:

Można skorzystać z kolejki turystycznej, która kursuje od wczesnych godzin porannych i pozwala zaoszczędzić czas. Przewozi ona turystów z Siwej Polany do Polany Huciska. To stylizowany na kolej ciągnik spalinowy ciągnący dwa wagoniki z miejscami siedzącymi dla 50 osób.

Dojazd / Szlaki / Potrzebny Czas

  • Długość:  Dolina Chochołowska to największa i najdłuższa Dolina po polskiej stronie Tatr. Ma 10 kilometrów długości.
  • Dojazd: Z Zakopanego można dojechać własnym środkiem transportu lub autobusem do Siwej Polany, gdzie znajdują się płatne parkingi. Dojazd z centrum Zakopanego zajmuje około 15 min.
  • Szlak: Najłatwiejszy i najkrótszy szlak prowadzi z Siwej Polany do Doliny Chochołowskiej.
  • Czas: Wycieczka zajmuje około 2 godzin i 30 minut w jedną stronę.

Chcesz zobaczyć inne miejsca w Tatrach — polecamy ZOBACZYĆ 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here