Kalendarium wydarzeń, marzec w Zakopanem.

0
412

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Wybierając się na urlop w Tatry, zawsze pojawia się pytanie, kiedy i co warto zobaczyć w Zakopanem i okolicach. Wychodzimy naszym czytelnikom naprzeciw i przedstawiamy kalendarium najbliższych wydarzeń, w których warto wziąć udział podczas urlopu z rodziną.

Marzec – najciekawsze wydarzenia w Zakopanem

Tegoroczny marzec jest bogaty w wydarzenia kulturalne i sportowe. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie w okazałej ofercie Zakopanego i okolic.

Wystawa projektów ilustracji Joanny Meisner „fashion design lata 80”

Wydarzenie to rozpoczęło się już 18 lutego, ale będzie trwało jeszcze do 25 marca. Wystawa znajduje się w Domu Doktora przy ulicy Witkiewicza 19 w Zakopanem. Wstęp jest wolny, a wejść na teren ekspozycji można od godziny 17. Autorka wystawy-Joanna Meisner-jest absolwentką ASP w Warszawie. W latach 80-tych, kiedy pracowała jako projektantka mody, ta dziedzina przechodziła złoty okres. Wystawa w Zakopanem przedstawia prace, które powstały w Warszawskim Laboratorium Odzieżowym.

Spotkanie autorskie z Józefem Janczym oraz Pauliną Nowak-Szuster i Gabrielem Szusterem

Spotkanie to dotyczyło będzie publikacji na temat ratownictwa w Tatrach. Wydarzenie odbędzie się 10 marca w Muzeum Tatrzańskim im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, w godzinach 18-19. Autorzy będą opowiadać o swoich książkach i odpowiadać na pytania czytelników. Paulina Nowak-Szuster i Gabriel Szuster poświęcają swoją książkę organizacyjnej stronie Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz opisywania heroicznych czynów i niewiarygodnych akcji ratowników przedstawiają w niej także kulisy samej organizacji TOPR.

Zawody sportowe dla dzieci – zawody Koziołka Matołka

W weekend 11-12 marca w Zakopanem odbywać będą się coroczne zawody sportowe dla dzieci. Wymagane są wcześniejsze zapisy uczestników. Zawody odbywają się w czterech zimowych konkurencjach, a dzieci są oceniane przez profesjonalnych sędziów. Zawody Koziołka Matołka co roku ściągają do Zakopanego wiele osób, które pragną obserwować zmagania młodych uczestników. Tegoroczna edycja odbywać się będzie na Polanie Szymanowskiej.

Seanse „90-lecia”

14 marca rozpoczyna się cykl filmów „Seanse 90-lecia”. Projekcja będzie miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem. Na pierwszym spotkaniu zaprezentowany zostanie film pt. „Dreamland”, którego reżyserem jest Stanisław Berbeka. Po zakończonym seansie uczestnicy będą mieli okazję poznać i porozmawiać osobiście z reżyserem. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 17, natomiast jego zakończenie na godzinę 20.

Wystawa „Ikona”

Jeszcze do 18 marca turyści będą mieli możliwość odwiedzić wystawę „Ikona”, na której prezentowane są Ikony z Muzeum Ikon w Supraślu wraz z zarysem historycznym. Wystawa jest otwarta dla zwiedzających w godzinach 10-17, a wstęp jest darmowy. Ekspozycja znajduje się w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem.

Zakopane – atrakcje

Zakopane proponuje turystom moc atrakcji. Miłośnicy sportów znajdą tutaj stoki narciarskie i saneczkarskie, ale nie brakuje również wydarzeń, które zadowolą każdego fana kultury i sztuki. Miasto Zakopane przez cały rok organizuje różnego rodzaju imprezy dla swoich mieszkańców i turystów, aby można było odwiedzać Tatry nie tylko w sezonie zimowym czy letnim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here