Krokusowe patrole w Tatrach

0
1018
fot. Marcin Szkodziński

Wolontariusze będą pilnować, aby turyści nie zadeptali krokusów

Tatrzański Park Narodowy poszukuje wolontariuszy, którzy będą pilnować turystów. Patrole mają pojawić się w Dolinie Chochołowskiej oraz na Kalatówkach, gdzie występuje największe kwitnienie krokusów.

Poprzednie lata pokazały, że kwitnienie krokusów przyciąga w tatrzańskie doliny dziesiątki tysięcy turystów chcących zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach to wspaniałe zjawisko. Niestety znaczna część turystów opuszczała wyznaczone szlaki i deptała po kwiatach. Znajdowali się także tacy, którzy dla lepszego zdjęcia kładli się w krokusach niszcząc je.

Wolontariuszem, który wstąpi do krokusowego patrolu może zostać niemal każdy, kto posiada odrobinę wolnego czasu. – Od kandydatów na to zadanie wymaga się bardzo dobrej znajomości przepisów obowiązujących na terenie TPN, dobrej kondycji fizycznej, podstawowej znajomości topografii Tatr Polskich i przebiegu szlaków turystycznych – czytamy na stronie internetowej TPN.

Zależnie od intensywności kwitnienia krokusów oraz od pogody wolontariusze mają strzec krokusowych łąk już od wczesnych godzin porannych aż do zmroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here