Kulig Zakopane – Polska przepiękna góralska tradycja

0
1194

Kulig w Zakopanem 

to jedna z najpiękniejszych atrakcji zimowych w Polsce i niezapomniane przeżycie. Chcesz poczuć góralski klimat i zobaczyć otulone śniegiem malownicze krajobrazy Tatr. Koniecznie, daj się porwać wyjątkowej przygodzie, którą będziesz wspominać latami. 

Z kopyta kulig rwie 

Gdzie na kulig? Choć, kuligi w Zakopanem odbywają się w różnych miejscach, turyści jednak najchętniej wybierają te organizowane w Dolinie Chochołowskiej.  Nie bez powodu, bo to najdłuższa dolina w polskich Tatrach, która, znajduje się w obszarze chronionym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zimą to miejsce w białej szacie prezentuje się niezwykle malowniczo. Można tu do woli zachwycać się najpiękniejszymi polanami, lasami i górskimi krajobrazami. 

Zakopane kulig zbójnicki

Gdyby górala zapytać co to kulig zapewne szybko odpowie, że to najlepsza i niezapominana przejażdżka sanami zaprzęgniętymi w konie z góralskim śpiewem, poczęstunkiem i ogniskiem. Co można jeszcze dodać? Bez wątpienia to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu zimą w Zakopanem z rodziną lub przyjaciółmi.

A teraz trochę szczegółów — kulig w Zakopanem zwykle trwa od godziny do kilku godzin, w zależności od oferty organizatora, który dodatkowo oferuje go z innymi atrakcjami. Przede wszystkim z tradycyjnym góralskim ogniskiem, podhalańską muzyką na żywo i  smacznym regionalnym poczęstunkiem. Kulig z kapelą? Oczywiście! Niezapomniane spotkanie ze zbójnikami podczas tej zimowej atrakcji w Zakopanem to coś, co naprawdę wspomina się latami. Kulig: Zakopane to przede wszystkim śpiew, taniec i dobra zabawa!  

Sylwester w Zakopanem? Boże Narodzenie w Górach? Święta w Tatrach …

Bez wątpienia: Sylwestrowy kulig z pochodniami 

Jeśli chcesz zabrać z gór wspaniałe wspomnienia zdecyduj się na kulig widokowy i wyprawę w najpiękniejsze miejsce w Tatrach. Marzy Ci się klimat jak z bajki, czyli zaśnieżone drzewa i szczyty gór — wybierz magiczny kulig w Dolinie Chochołowskiej. W tym miejscu zrobisz niezwykłe zdjęcia, którymi pochwalisz się na Instagramie i Facebooku!

Dlaczego to miejsce? Przede wszystkim  ze względu na śnieg, który tutaj utrzymuje się od grudnia aż do kwietnia! Kolejnym atutem jest: cisza i spokój. Dolina jest wyłączona z ruchu samochodowego! Zimą spacerują nią tylko turyści szukający magicznych miejsc w Tatrach!

Jaki masz jeszcze wybór? Niektóre kuligi w Zakopanem odbywają się po zmroku co niewątpliwie dodaje im romantycznego nastroju. Wyobraź sobie, że jedziesz drewnianymi sanami zaprzężonymi w białe konie. Wokół Ciebie rozciąga się zimowa kraina, śnieg błyszczy się w świetle pochodni a niebo jaśnieje od blasku księżyca…  Taki wyjątkowy jest kulig wieczorny.

 

Kulig Zakopane 2023? Absolutnie!

Zdecydowanie kulig w Zakopanem to prawdziwa uczta dla oczu i duszy! Kto był może potwierdzić! Kulig w Zakopanem — opinie? Sprawdziliśmy, oto kilka z nich:

Kulig Zakopane? Rewelacja! Przepiękna dolina Chochołowska i ognisko w bardzo malowniczym miejscu przy strumieniu z widokiem na Giewont. Jedzenie pyszne”  – napisała Ewa Szewczyk

Kulig marzeń — mój prezent urodzinowy — najlepsze, najpiękniejsze, najbardziej odjazdowe urodziny” – zaznaczyła Sylwia

Kondrat, wystawiając ocenę 5/5 wystawił następującą opinię: „Byliśmy z synem na kuligu. Biesiada przed kuligiem bardzo fajna i wesoła. Kiełbaski, oscypki, pieczywo, dodatki, pyszna herbata wszystko tak jak miało być to było i nie brakowało do końca …” 

Kogo wybrać? Polecamy jedynego oficjalnego organizatora kuligów w Zakopanem — kuligi.pl

Kulig Zakopane cena

Kulig nie jest drogi, jeśli weźmiesz pod uwagę wszystko, co oferuje. Za jedną cenę otrzymujesz transport, przejażdżkę saniami, ognisko, biesiadę, muzykę i zabawę. To znacznie więcej niż zwykła wycieczka w góry!

Czy wiesz, że kuligi w Zakopanem to tradycja sięgającą XVII wieku. Przed laty magnaci organizowali huczne zabawy na sanach ciągniętych przez konie, obecnie z tej wyjątkowej atrakcji chętnie korzystają turyści, którzy chcą poczuć góralski klimat i podziwiać piękno zimowych Tatr. Dlatego warto wcześnie pomyśleć o tej atrakcji i przed przyjazdem do Zakopanego zrobić sobie rezerwacje! 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here