Luksusowy Hotel powstaje w centrum Zakopanego (zdjęcia)

Mountain Diamond Zakopane ma być ukończony w 2020 roku

0
6170
fot. Księstwo Góralskie

Mountain Diamond Zakopane ma być ukończony w 2020 roku

Od kilku miesięcy trwają prace przy remoncie i przebudowie budynku dawnego hotelu Daglezja przy ul. Piłsudskiego w Zakopanem. W miejscu zamkniętego kilka lat temu hotelu ma powstać luksusowy obiekt dla najbardziej zamożnego klienta, który przyjeżdża pod Tatry na wypoczynek. Inwestorem jest zakopiański biznesmen.

Hotel ma mieć 40 luksusowych apartamentów, a w nich luksusowe zdobienia z elementami biżuterii. Inwestor nie zdradza jaki będzie całkowity koszt inwestycji, gdyż jak sam twierdzi koszta jeszcze nie są znane.

– Obecnie pracujemy nad oddaniem do użytku 200 metrowego skrzydła. Jak podliczymy koszty inwestycji tej części będziemy mogli powiedzieć ile wyniesie całość – mówi Wojciech Krzyściak z Księstwa Góralskiego.

Do produkcji zdobień, które są wykorzystywane na potrzeby budowy wykorzystano najnowsze maszyny CNC, a detale produkowane są w okolicach Krakowa i przywożone do Zakopanego. Większość stosowanych wzorów, pochodzi jeszcze sprzed okresu II Wojny Światowej.

– Udało mi się uchronić przed zniszczeniem część wzorników oraz rysunków technicznych z likwidowanej Szkoły Przemysłu Drzewnego – zaznacza Krzyściach.
Pierwsza część obiektu ma zostać oddana do użytku w połowie wakacji br.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here