Na Giewont się patrzy

0
296

Na Giewont się patrzy

– słuchowisko radiowe w willi Opolanka, na podstawie książki Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej Spotkanie z autorkami książki oraz autorem muzyki do słuchowiska Krzysztofem Trebunią-Tutką.

Zapraszamy na wspólne słuchowisko radiowe na podstawie książki Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej „Na Giewont się patrzy” – spotkanie z autorkami książki oraz autorem muzyki do słuchowiska Krzysztofem Trebunią-Tutką. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego (ul. Tetmajera 15).

Autorki książki przedstawią genezę i ewolucję projektu ”Na Giewont się patrzy”, od pomysłu, poprzez zbieranie wywiadów i fotografii z szuflad najstarszych górali ze Skalnego Podhala, na stworzeniu książki i realizacji słuchowiska radiowego kończąc.

Po tym wprowadzeniu wspólne wysłuchamy słuchowiska – będzie to niecodzienny teatr wyobraźni, łączący tekst i formę.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”, która odbędzie się w dniach 22–25 listopada 2023 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Program wydarzenia znajduje się pod linkiem: https://muzeumtatrzanskie.pl/tatry-w-literaturze/

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Data i godzina rozpoczęcia: 2023-11-23 – 2023-11-23 od 18:00 do 20:00

Organizator: Muzeum Tatrzańskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here