Plaga nietrzeźwych kierowców

Niechlubny rekord to 3,5 promila

0
1102
fot. Policja Zakopane

Niechlubny rekord to 3,5 promila

Tatrzańscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Rekordzista kierował mając blisko 3.5 promila alkoholu.

Mimo licznych apeli o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o
nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o
nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Tylko końcem zeszłego tygodnia tatrzańscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Czarnej Góry, który w stanie nietrzeźwości kierował mercedesem w Bukowinie Tatrzańskiej. Badanie na zawartość alkoholu wskazało 0,6 promila alkoholu.

Kolejny amator jazdy po alkoholu zatrzymany został w miejscowości Witów. 34-letni mieszkaniec tej miejscowości kierował volkswagenem mając 3,5 promila alkoholu. Niechlubny rekordzista trafił do policyjnego aresztu gdzie trzeźwieje.

Kolejny kierowca zatrzymany został w Białym Dunajcu. 29-latek podczas badania stanu trzeźwości maił w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.

W nocy z 6 na 7 czerwca w Poroninie policjanci zatrzymali 28-latka z Jurgowa, który kierował swoim audi będąc najprawdopodobniej pod działaniem narkotyków.

Wszyscy zatrzymani kierowcy pochodzą z powiatu tatrzańskiego.

– Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości kierującym grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat – przypomina przepisy asp.szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy KPP w Zakopanem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here