Polskie Koleje Linowe odkupione za 417,3 mln zł

0
1032
Fot. Marcin Szkodziński

W 2013 roku sprzedano spółkę za 215 mln zł

176,7 mln zł netto Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych zapłacił spółce Altura za 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych w tym najbardziej atrakcyjnej Kolei Linowej na Kasprowy Wierch. Niestety wraz z zakupem fundusz zobowiązał się uregulować dług w wysokości 240,6 mln zł.

Oznacza to, że realne koszty jakie musi ponieść nowy właściciel, którym został Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych – Kapitałowy FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju S.A. wyniosą 417,3 mln zł. To i tak znacznie mniej niż wyceniana na 453 mln zł wartość Polskich Kolei Linowych.

– Zarząd PKL jest przekonany, że nowy właściciel Spółki istotnie przyczyni się do jej dynamicznego rozwoju, w szczególności poprzez realizację inwestycji wzmacniających infrastrukturę PKL oraz atrakcyjność turystyczną Tatr i Beskidów, z korzyścią dla lokalnej społeczności oraz przy zachowaniu naturalnych walorów turystycznych regionu – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez PKL.

Przypomnimy, że w 2013 roku PKL zostały sprzedane za 215 mln złotych. Nabywcą były Polskie Koleje Górskie, których mniejszościowym udziałowcem były tatrzańskie gminy.

Komentarze Facebook

Komentarze zakopane.INFO (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.