Polskie Koleje Linowe odkupione za 417,3 mln zł

0
1212
Fot. Marcin Szkodziński

W 2013 roku sprzedano spółkę za 215 mln zł

176,7 mln zł netto Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych zapłacił spółce Altura za 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych w tym najbardziej atrakcyjnej Kolei Linowej na Kasprowy Wierch. Niestety wraz z zakupem fundusz zobowiązał się uregulować dług w wysokości 240,6 mln zł.

Oznacza to, że realne koszty jakie musi ponieść nowy właściciel, którym został Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych – Kapitałowy FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju S.A. wyniosą 417,3 mln zł. To i tak znacznie mniej niż wyceniana na 453 mln zł wartość Polskich Kolei Linowych.

– Zarząd PKL jest przekonany, że nowy właściciel Spółki istotnie przyczyni się do jej dynamicznego rozwoju, w szczególności poprzez realizację inwestycji wzmacniających infrastrukturę PKL oraz atrakcyjność turystyczną Tatr i Beskidów, z korzyścią dla lokalnej społeczności oraz przy zachowaniu naturalnych walorów turystycznych regionu – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez PKL.

Przypomnimy, że w 2013 roku PKL zostały sprzedane za 215 mln złotych. Nabywcą były Polskie Koleje Górskie, których mniejszościowym udziałowcem były tatrzańskie gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here