Pościg za motocyklistą w Zakopanem

Uciekał chodnikiem, kładką dla pieszych i stwarzał zagrożenie dla innych

0
1274
fot. Policja Zakopane

Uciekał chodnikiem, kładką dla pieszych i stwarzał zagrożenie dla innych

W poniedziałek 10 czerwca późnym wieczorem policjanci w rejonie ul. Makuszyńskiego próbowali zatrzymać kierowcę crossa. 15- latek na widok policji najpierw zwolnił, a później gwałtownie przyspieszając odjechał. Policjanci ruszyli w pościg.

– Pędził ulicami miasta, chodnikiem i kładką dla pieszych. Został jednak zatrzymany. 15-latek za swoje wybryki odpowie teraz przed sądem – informuje asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem .

Nieodpowiedzialnego kierowcę crossa, który slalomem jechał pomiędzy pieszymi na chodniku policjantom udało się złapać na osiedlu Tatary. Najpierw znaleźli ukryty w szopie motocykl, a następnie jego kierowcę.

– Motocykl trafił na policyjny parking. 15-latek z Zakopanego odpowie za swoje wybryki przed Sądem Rodzinnym – zaznacza asp. szt. Roman Wieczorek.

Nieodpowiedzialnego kierowcę crossa udało się zatrzymać dzięki policyjnym patrolom prowadzonym w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń. Mieszkańcy w rejonie ul. Makuszyńskiego wiele razy zgłaszali uciążliwości związane z kierowcami crossów, a także informowali o zagrożeniach jakie tworzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here