Powstanie sieć multimedialnych ławeczek

W Zakopanem powstanie 9 multimedialnych ławek

0
1375
fot. Marcin Szkodziński

W Zakopanem powstanie 9 multimedialnych ławek

W mieście pod Giewontem oficjalnie otwarta została już pierwsza z dziewięciu multimedialnych ławeczek. W piątek 10 maja odsłonięto ławkę poświęconą Kornelowi Makuszyńskiemu. Stanęła ona na roku ulic Piłsudskiego i Tetmajera. Kolejnych osiem ma zostać oddanych od użytku w przeciągu 2 – 3 miesięcy.

– Każda z ławek będzie inna i dedykowana innej osobie. Będą to osoby związane z Zakopanem, które tu żyły lub tworzyły. Będzie też ławeczka z muzyką góralską zarówno tą współczesną w wykonaniu zespoły Giewont, jak i tą tradycyjną – mówi Joanna Staszak, naczelnik Wydziału Kultury urzędu Miasta w Zakopanem.

Tradycyjne góralskie nuty będzie można usłyszeć dzięki ławeczce poświęconej Bartusiowi Obrochcie. Jego muzyka została zapisana jeszcze na woskowych wałkach, które posiada Muzeum Tatrzańskie.

Dzięki jednolitemu projektowi wg pomysłu artysty rzeźbiarza Marka Szali oraz różnorodności tematycznej ma powstać nowy szlak turystyczny w Zakopanem. – Chcemy przygotować taki szlak ławkami muzycznymi i te mapy będzie można zobaczyć, pobrać i zrobić sobie wspaniałą wycieczkę – zaznacza Staszak.

Każda z ławeczek będzie posiadać przycisk, dzięki któremu będzie można odtworzyć utwory. Będą także specjalne tabliczki informujące komu ławeczka jest poświęcona. Nie zabraknie także kodu QR, który przeniesie na specjalną stronę użytkowników smartfonów.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here