Przewoził pół kilograma marihuany

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 20 - latka z Zakopanego, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających i przewoził narkotyki.

0
7103
fot. Policja Zakopane

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 20 – latka z Zakopanego, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających i przewoził narkotyki.

Na terenie Poronina patrol zakopiańskiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd namierzonego już wcześniej przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem 20 – latka podejrzanego o udział w środowisku osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu tatrzańskiego.

– Policjanci podejrzewali, że kierowca będzie prowadził pojazd pod wpływem substancji zabronionych. Szybko okazało się, że przypuszczenia były trafne. Mężczyzna kierował audi będąc pod wyraźnym wpływem marihuany – informują na portalu społecznościowym policjanci.

W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli foliowy worek z zielonym suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że w worku znajdowała się marihuana.
Młodemu zakopiańczykowi pobrano krew do badań na zawartość narkotyków.

– Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeśli laboratorium potwierdzi, że kierował pod wpływem narkotyków usłyszy także zarzut w tej kwestii. Tymczasem prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – informują policjanci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here