Gdzie można uprawiać sporty zimowe w Zakopanem?

0
604
Photo by Yoav Aziz on Unsplash

Zakopane jest doskonałym miejscem dla wszystkich miłośników białego szaleństwa i sportów zimowych. Można tutaj znaleźć trasy narciarstwa biegowego, alpejskiego o różnym stopniu trudności, trasy dla snowboardzistów. W Zakopanem można też obejrzeć trening skoków narciarskich, czy zjechać na sankach trasą saneczkową. Każdy, kto lubi uprawiać sporty zimowe w Zakopanem, znajdzie tutaj coś dla siebie, dlatego warto przyjechać na ferie w Tatry.

Narciarstwo biegowe w Zakopanem

Miłośnicy biegów narciarskich znajdą w Zakopanem wiele wspaniałych tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Część z nich znajduje się w pobliżu Wielkiej Krokwi. Pętle biegowe mają długość 2,5 km, a także 3,3 km. Można na nich biegać na nartach krokiem łyżwowym oraz klasycznym. Te trasy mają homologację FIS jako jedyne na Podhalu. Są trasami wyczynowymi i bardzo urozmaiconymi. W sezonie zimowym są ratrakowane, a także sztucznie naśnieżane. Trenują na nich zawodnicy z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Inna grupa tras narciarstwa biegowego tzw. trasy biegowe zachodnie znajdują się w rejonie Białego Potoku, na zachód od Wielkiej Krokwi. Trasy są doskonałe dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Ich długość wynosi 4 km i 5 km. Są piękne widokowo. Można biegać na nich krokiem klasycznym, ale również łyżwowym. Miasto Zakopane ratrakuje te trasy, a korzystanie z nich jest bezpłatne.

W samym centrum Zakopanego można także znaleźć trasę biegową, jest to Górna Rówień Krupowa. Trasa ma długość 4 km. Można na niej biegać stylem klasycznym i łyżwowym, podziwiając Giewont. Trasa jest lekko nachylona, dlatego bardzo dobrze odnajdą się na niej początkujący adepci narciarstwa biegowego. Brak jest opłat za korzystanie z tej trasy. Miasto Zakopane ratrakuje i sztucznie naśnieża tę trasę.

Narciarstwo alpejskie i snowboard w Zakopanem

Zakopane oferuje bardzo wiele możliwości uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardu. W mieście można znaleźć wiele wyciągów, które spełnią oczekiwania narciarzy na każdym poziomie zaawansowania. Są tutaj wyciągi narciarskie dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

Bardzo ciekawą ideą jest Góral Skipass, czyli wspólny karnet narciarski dla narciarzy i snowboardzistów, obejmujący kilka stacji narciarskich. Na takim karnecie można korzystać z wyciągów na:

 • Stacji Narciarskiej Harenda,
 • Polanie Szymoszkowej,
 • Stacji Narciarskiej Suche,
 • Stacji Narciarskiej Witów Ski.

Poza tym zjeżdżać na nartach i snowboardzie można także w innych stacjach narciarskich, których nie obejmuje Góral Skipass, trzeba tam wykupić osobne karnety. Na osobnych karnetach można zjeżdżać na stokach: Kasprowego Wierchu, Nosala, Gubałówki. Innymi stokami narciarskimi są: Budzowski Wierch, Ugory, Pod Krokwią, czy Gigant.

Gdzie wybrać się na sanki z dzieckiem w Zakopanem?

Poza narciarstwem biegowym, narciarstwem alpejskim i jeździe na snowboardzie w Zakopanem można także wybrać się z dzieckiem na sanki. Góry saneczkowe dla najmłodszych — i nie tylko — znajdziemy:

 • na oślej łączce pod Lipkami,
 • na Równi Krupowej,
 • po zachodniej stronie Wielkiej Krokwi,
 • w pobliżu wyciągu narciarskiego Witów Ski,
 • na Gubałówce,
 • na Rusinowej Polanie,
 • na Drodze pod Reglami,
 • na Kalatówkach.

Sporty zimowe w Zakopanem dostępne są dla każdego, dużego i małego. Zachęcamy także do spróbowania czegoś nieco mniej typowego jak np. skutery śnieżne. To prawdziwa frajda i wiatr na kasku :)!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here