Tatrzańska Noc Muzeów

0

W najbliższą sobotę 19 maja będzie można bezpłatnie zwiedzać tatrzańskie muzea.

Program Nocy Muzeów 2018:

Inauguracja Nocy Muzeów (wstęp bezpłatny)

godz. 15:00 na tarasie D.W. „Jasnego Pałacu”

Koncert p.n. „Popołudnie z muzyką” w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem. (W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej D.W „ Jasny Pałac”).

MUZEUM TATRZAŃSKIE

Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego oraz Dwór w Łopusznej czynne w godz. 20.00-24.00 (wstęp bezpłatny)

Wystawa plenerowa na dolnych Krupówkach przy Cukierni Samanta

W Gmachu głównym, Galerii Władysława Hasiora, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza oraz w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba zapraszamy do obejrzenia eksponatów niespodzianek, które nie były do tej pory prezentowane.

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego ul. Krupówki 10

godz. 19.30 Świat do góry nogami, czyli spacer z nietoperzami

godz. 21.00 Oprowadzanie po wystawie etnograficznej, historycznej i przyrodniczej

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba ul. Kościeliska 18

godz. 21:00 Okiem eksperta – zwiedzanie zakamarków pierwszej willi w stylu zakopiańskim

Galeria Władysława Hasiora ul. Jagiellońska 18b

godz. 18:00 Sprowokuj wyobraźnię – warsztaty dla rodzin z dziećmi

godz. 20:00 Skala dziwności – wernisaż wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

godz. 23.00 Zwiedzanie z przewodnikiem

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza ul. Zamoyskiego 25

godz. 22:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

Dwór w Łopusznej ul Gorczańska 2, Dworek Tetmajerów

godz. 14:00 – 20:00 Nie taki Dwór straszny… quiz rodzinny i opowieść

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje ul. Droga do Rojów 6

godz. 23:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

Muzeum Kornela Makuszyńskiego ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 15

godz. 16:00 Koziołek Matołek – bajki z projektora

godz. 20:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

MIEJSKA GALERIA SZTUKI IM. WŁADYSŁAWA HR. ZAMOYSKIEGO ul. Krupówki 41


WŁODZIMIERZ CYGAN PŁASZCZYZNY PRZESTRZENI TKANINA

Wystawa czynna w godz. 10:00 – 23:00

OSNOWA – WARSZTATY DLA DZIECI 7+

godz. 11:00

ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia tel. 18 201 27 92

GALERIA ANTONIEGO RZĄSY ul. Bogdańskiego 16 a



czynna w godz. 19:00 -24:00 (wstęp bezpłatny)

Stała ekspozycja kolekcji rzeźb Antoniego Rząsy, Wystawa prac laureatów XIV Biennale Rzeźby nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy

MUZEUM JANA KASPROWICZA I GALERIA OBRAZÓW WŁADYSŁAWA JAROCKIEGO ul. Harenda 12 a

Otwarte w godz. 20:00 do 24:00 (wstęp1 zł)

godz. 20:00 – 21:30 Maria Kasprowiczowa w obrazie, w dźwięku i w osobistych zapiskach

godz. 21:30 – 22:40 “A byk andaluzyjski stoi bezużytecznie na łące, choć sił mu nie brak” – słuchowisko o Zofii Stryjeńskiej i Bronisławie Koniecznej-Dziadońce autorstwa Marii Marcinkiewicz-Górny

godz. 23:00 – 24:00 Maria Kasprowiczowa w obrazie, w dźwięku i w osobistych zapiskach

CHAŁUPA SABAŁY ul. Stare Krzeptówki 17

(wstęp 1 zł)

Prywatne muzeum należące do potomków rodziny Jana Krzeptowskiego-Sabały, najstarszy zachowany dom w Zakopanem i miejsce urodzenia Jana Krzeptowskiego-Sabały

godz. 20:00 – 21:30 Zwiedzanie Chałupy Sabały

godz. 21:30 – 23:00 Prezentacja: “Symbole Tatr – zwierzęta” – prowadzi Antoni Zięba

CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO ul. Chałubińskiego 42a (wstęp bezpłatny)

Czynne od 20:00 do 24:00 (ostatnie wejście o godzinie 23:00 – zwiedzanie trwa 1 godzinę). Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób, zwiedzający wpuszczani będą co 20 minut.

MUZEUM KAROLA SZYMANOWSKIEGO W WILLI „ATMA” W ZAKOPANEM Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie ul. Kasprusie 19 (wstęp bezpłatny)

MARATON MUZYCZNY od 18:00 do północy

Polska muzyka niepodległa i konteksty, słowo o muzyce – studenci Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie: Olgierd Juzala-Deprati, Karolina Dąbek, Anna Kacperczyk, Marcin Słonina, Paulina Zgliniecka

zagrają studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, laureaci konkursów muzycznych

godz. 18:00

Paula Maciołek – sopran

Maciej Kiełpiński – fortepian

w programie: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski

godz. 20:00

Maria Słysz – fortepian

w programie: Fryderyk Chopin, Claude Debussy, Karol Szymanowski, Bèla Bartók

godz. 21:00

Radosław Goździkowski – fortepian

w programie: Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, Karol Szymanowski

godz. 22:00

Aleksandra Dąbek – fortepian

w programie: Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Fryderyk Chopin

godz. 23:00

Appassionato Piano Duo: Dominika Grzybacz & Klara Kraj – fortepian na cztery ręce

w programie: Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, Ignacy Jan Paderewski

Opieka artystyczna: Małgorzata Janicka-Słysz, kurator ds. programowych „Atmy”

 

Komentarze