Urodzinowo w Okszy

0
289

Urodzinowo w Okszy

Spotkanie z okazji urodzin Wandy Gentil-Tippenhauer odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godzinie 17:00 w Galeria Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25.

To będzie świetna okazja, by przypomnieć barwną postać, wyjątkową artystkę, która uwielbiała Tarty. W czasie spotkania z Zofią Radwańską przyjrzymy się obrazom Wandy Gentil-Tippenhauer prezentowanym na wystawie stałej i czasowej w Galerii Sztuki w willi Oksza. W drugiej części wieczoru Wojciech Szatkowski opowie o niezwykłym życiu „Rudej Wandy”. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Urzeczeni. Tradycyjny pejzaż tatrzański”. Wstęp wolny.

Wanda Gentil-Tippenhauer (ur. 1899 Port-au-Prince, zm. 1965 Zakopane) – uczyła się w Szwajcarii oraz w Niemczech. Podczas I Wojny Światowej studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W Zakopanem pojawiła się w latach 20-tych XX wieku. Wystawiała od 1921 roku, najczęściej malowała akwarele o motywach tatrzańskich, uprawiała również malarstwo olejne oraz malowała na szkle. Zajmowała się także aranżacją wystaw sztuki podhalańskiej. Wspólnie ze Stanisławem Zielińskim napisała książkę „W stronę Pysznej”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here