zamknij

Kultura i rozrywka

Łukasz Strama: „Z ciupagą się nie rodzimy”

2018-08-06, Autor: Marcin Szkodziński

Z 24 – letnim Łukaszem Stramą z Zakopanego tuż po rozpaleniu watry Tatrzańskich Wici podczas trzeciego dnia XXII Festynu Białczańskiego w Białce Tatrzańskiej rozmawiał Marcin Szkodziński.

Kiedy podjąłeś decyzję o tym, że wystartujesz w wyborach na Harnasia Roku 2018?

O 14 dowiedziałem się, że muszę przyjechać, bo wysłała mnie kierowniczka zespołu. Od rana mieliśmy występy i tak jak się ubrałem, to od razu tu przyjechałem.

Jak postrzegasz konkurencje z wyborów?

Myślę, że były one bardzo zróżnicowane. Dzięki temu można zobaczyć, co kto potrafi i czy w ogóle potrafi oraz czy pasuje tu.

Jesteś zadowolony ze swojego występu, czy coś byś poprawił?

Każdy z nas pokazał się najlepiej jak potrafił. Ja troszkę gorzej śpiewam, ale solówką lepiej przytańczyłem i pewnie dzięki temu się udało.

Jak wygląda konkurencja na scenie? Pomagacie sobie nawzajem, czy każdy patrzy tylko na siebie i wygraną?

Nie znaliśmy się wcześniej, ale dzięki konkurencjom mogliśmy się poznać. W trakcie tych występów zaprzyjaźniliśmy się. Myślę, że ta przyjaźń i koleżeństwo ze sceny zostanie na lata.

Nie miałeś czasu na specjalne przygotowania do konkurencji, ale czy da się tego wszystkiego nauczyć?

Z ciupagą się nie rodzimy. Znam ludzi, co przychodzą w wieku 20 lat i zaczynają tańczyć. U mnie jest o tyle fajnie, że w domu te tradycje były pielęgnowane. Od zawsze miałem ze śpiewem i tańcem styczność choćby na weselach. Dzięki temu miałem łatwiej.

Teraz przed tobą rok harnasiowania. Jak sobie wyobrażasz ten czas?

Widzę, że mnie ojciec w chałupie przeklnie. Jest strasznie dużo pracy, a ja będę jeździł po festynach. Trzeba będzie z chałupy się wyprowadzić i namiot kupić.

Tak naprawdę myślę, że ten rok będzie bardzo udany.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

 

Komentarze w portalu (0):
Akceptuję regulamin portalu i przyjmuję do wiadomości, że komentarz pojawi się po akceptacji przez redakcję portalu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.zakopane.info nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Zakopane

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.zakopane.info i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za zmianami w Konstytucji?
Oddanych głosów: 559