zamknij

Góry

Melduj się w schronisku

2018-09-05, Autor: PRP

Czasem wystarczy chwila nieuwagi by konieczna była interwencja ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a czasem wystarczy odrobina sumienności, by zaoszczędzić im niepotrzebnej pracy.

W ubiegłym tygodniu do TOPR zadzwoniła kobieta informując, że wcześnie rano jej krewny wyruszył samochodem na Palenicę Białczańską z zamiarem przejścia Orlej Perci. Jak wynikało z jej relacji, do tej pory nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie odpowiada również jego telefon. Pani podała typ i kolor samochodu oraz część nr. rejestracyjnego. Próba telefonicznego połączenia z poszukiwanym nie powiodła się. Sprawdzono okoliczne schroniska. Tam poszukiwany się nie meldował.

Na Palenicę i okoliczne parkingi wyjechał jeden z ratowników TOPR. Nigdzie nie natrafił na samochód poszukiwanego. Poproszono policję o namierzenie jego telefonu. Po godz. 1:00 w nocy uzyskano informację, że około południa jego telefon logował się  do przemienników w rejonie Kluszkowce-Niedzica. Wobec tego zaprzestano poszukiwań.  O godz. 6.31 do TOPR dotarła informacja, że poszukiwany spał w schronisku w Pięciu Stawach. Prawdopodobnie się nie zameldował, stąd pracownik schroniska poinformował ratowników, że w Stawach nie ma poszukiwanego turysty.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

 

Komentarze w portalu (0):
Akceptuję regulamin portalu i przyjmuję do wiadomości, że komentarz pojawi się po akceptacji przez redakcję portalu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.zakopane.info nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Zakopane

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.zakopane.info i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za zmianami w Konstytucji?
Oddanych głosów: 768