zamknij

Kultura i rozrywka

Tatrzańska Noc Muzeów

2018-05-16, Autor: Marcin Szkodziński

W najbliższą sobotę 19 maja będzie można bezpłatnie zwiedzać tatrzańskie muzea.

Program Nocy Muzeów 2018:

Inauguracja Nocy Muzeów (wstęp bezpłatny)
godz. 15:00 na tarasie D.W. „Jasnego Pałacu”
Koncert p.n. „Popołudnie z muzyką” w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem. (W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej D.W „ Jasny Pałac”).

MUZEUM TATRZAŃSKIE
Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego oraz Dwór w Łopusznej czynne w godz. 20.00-24.00 (wstęp bezpłatny)

Wystawa plenerowa na dolnych Krupówkach przy Cukierni Samanta

W Gmachu głównym, Galerii Władysława Hasiora, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza oraz w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba zapraszamy do obejrzenia eksponatów niespodzianek, które nie były do tej pory prezentowane.

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego ul. Krupówki 10

godz. 19.30 Świat do góry nogami, czyli spacer z nietoperzami

godz. 21.00 Oprowadzanie po wystawie etnograficznej, historycznej i przyrodniczej

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba ul. Kościeliska 18

godz. 21:00 Okiem eksperta - zwiedzanie zakamarków pierwszej willi w stylu zakopiańskim

Galeria Władysława Hasiora ul. Jagiellońska 18b

godz. 18:00 Sprowokuj wyobraźnię – warsztaty dla rodzin z dziećmi

godz. 20:00 Skala dziwności – wernisaż wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

godz. 23.00 Zwiedzanie z przewodnikiem

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza ul. Zamoyskiego 25

godz. 22:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

Dwór w Łopusznej ul Gorczańska 2, Dworek Tetmajerów

godz. 14:00 – 20:00 Nie taki Dwór straszny… quiz rodzinny i opowieść

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje ul. Droga do Rojów 6

godz. 23:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

Muzeum Kornela Makuszyńskiego ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 15

godz. 16:00 Koziołek Matołek – bajki z projektora

godz. 20:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

MIEJSKA GALERIA SZTUKI IM. WŁADYSŁAWA HR. ZAMOYSKIEGO ul. Krupówki 41


WŁODZIMIERZ CYGAN PŁASZCZYZNY PRZESTRZENI TKANINA

Wystawa czynna w godz. 10:00 – 23:00

OSNOWA – WARSZTATY DLA DZIECI 7+

godz. 11:00

ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia tel. 18 201 27 92

GALERIA ANTONIEGO RZĄSY ul. Bogdańskiego 16 a

czynna w godz. 19:00 -24:00 (wstęp bezpłatny)

Stała ekspozycja kolekcji rzeźb Antoniego Rząsy, Wystawa prac laureatów XIV Biennale Rzeźby nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy

MUZEUM JANA KASPROWICZA I GALERIA OBRAZÓW WŁADYSŁAWA JAROCKIEGO ul. Harenda 12 a

Otwarte w godz. 20:00 do 24:00 (wstęp1 zł)

godz. 20:00 - 21:30 Maria Kasprowiczowa w obrazie, w dźwięku i w osobistych zapiskach

godz. 21:30 - 22:40 "A byk andaluzyjski stoi bezużytecznie na łące, choć sił mu nie brak" - słuchowisko o Zofii Stryjeńskiej i Bronisławie Koniecznej-Dziadońce autorstwa Marii Marcinkiewicz-Górny

godz. 23:00 - 24:00 Maria Kasprowiczowa w obrazie, w dźwięku i w osobistych zapiskach

CHAŁUPA SABAŁY ul. Stare Krzeptówki 17
(wstęp 1 zł)

Prywatne muzeum należące do potomków rodziny Jana Krzeptowskiego-Sabały, najstarszy zachowany dom w Zakopanem i miejsce urodzenia Jana Krzeptowskiego-Sabały

godz. 20:00 - 21:30 Zwiedzanie Chałupy Sabały

godz. 21:30 - 23:00 Prezentacja: "Symbole Tatr - zwierzęta" - prowadzi Antoni Zięba

CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO ul. Chałubińskiego 42a (wstęp bezpłatny)

Czynne od 20:00 do 24:00 (ostatnie wejście o godzinie 23:00 - zwiedzanie trwa 1 godzinę). Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób, zwiedzający wpuszczani będą co 20 minut.

MUZEUM KAROLA SZYMANOWSKIEGO W WILLI „ATMA” W ZAKOPANEM Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie ul. Kasprusie 19 (wstęp bezpłatny)

MARATON MUZYCZNY od 18:00 do północy

Polska muzyka niepodległa i konteksty, słowo o muzyce – studenci Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie: Olgierd Juzala-Deprati, Karolina Dąbek, Anna Kacperczyk, Marcin Słonina, Paulina Zgliniecka

zagrają studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, laureaci konkursów muzycznych

godz. 18:00

Paula Maciołek – sopran
Maciej Kiełpiński – fortepian
w programie: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski

godz. 20:00
Maria Słysz – fortepian
w programie: Fryderyk Chopin, Claude Debussy, Karol Szymanowski, Bèla Bartók

godz. 21:00
Radosław Goździkowski – fortepian
w programie: Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, Karol Szymanowski

godz. 22:00
Aleksandra Dąbek – fortepian
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Fryderyk Chopin

godz. 23:00
Appassionato Piano Duo: Dominika Grzybacz & Klara Kraj – fortepian na cztery ręce
w programie: Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, Ignacy Jan Paderewski
Opieka artystyczna: Małgorzata Janicka-Słysz, kurator ds. programowych „Atmy”

 

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

 

Komentarze w portalu (0):
Akceptuję regulamin portalu i przyjmuję do wiadomości, że komentarz pojawi się po akceptacji przez redakcję portalu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.zakopane.info nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Zakopane

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.zakopane.info i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za zmianami w Konstytucji?




Oddanych głosów: 367