Zuzanna Witych zwycięża w Freeride World Tour

0
423

Zuzanna Witych zwycięża w Freeride World Tour

Zuzanna Witych, 28-letnia freeriderka z Łodzi, dokonała niesamowitego wyczynu, wygrywając pierwsze w tym sezonie zawody Freeride World Tour, najbardziej prestiżowego cyklu ekstremalnej jazdy pozatrasowej. Polka pokonała w szwajcarskim Verbier najlepsze zawodniczki świata.

W sobotę, 27 stycznia 2024 roku, Witych stanęła na starcie pierwszych zawodów sezonu w Verbier. Zawodniczka miały do pokonania stok o nachyleniu ponad 50 stopni, pełen skał, progów i zasp. Witych wybrała bardzo trudną i ryzykowną linię zjazdu, pokazując przy tym niesamowitą technikę, płynność i kontrolę nad nartami. Wykonała też kilka spektakularnych skoków. Jej jazda zachwyciła sędziów, którzy przyznali jej aż 97,67 punktów na 100 możliwych. Był to najlepszy wynik w historii Freeride World Tour w kategorii kobiet!

Screen Instagram

Snow show – Zuzanna Witych  Freeride World Tour

Freeride World Tour to coroczne zawody, podczas których narciarze i snowboardziści freeride rywalizują o zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach. Freeride polega na zjeżdżaniu poza trasami narciarskimi, po stromych i nieprzygotowanych stokach, często z wysokimi skokami i akrobacjami. Jest to dyscyplina bardzo widowiskowa, ale też niezwykle trudna i niebezpieczna.

Screen Instagram

Chcieć to móc

Zuzanna Witych jest jedną z niewielu Polek, które uprawiają freeride na tak wysokim poziomie. Zaczęła jeździć na nartach w wieku 17 lat, a już po kilku latach zaczęła brać udział w zawodach freeride. W 2022 roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski w tej dyscyplinie, a w 2023 roku otrzymała dziką kartę na start w Freeride World Tour.

Czas na narty? Gdzie się wybierasz ? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here