I Pieniński Wypas Kulturowy czyli Redyk w Kluszkowach

0
686
Chciałbyś zanurzyć się w morzu owiec? Mamy dla Ciebie wyjątkowe zaproszenie na Wielki Pieniński Wypas Kulturowy, czyli I edycję redyku w Kluszkowcach. Już w niedzielę 22 października barwny korowód juhasów, kapel i dzieci z zespołów regionalnych razem z kierdlem owiec wyruszy z okolic Jeziora Czorsztyńskiego i dotrze pod dolną stację wyciągu Czorsztyn-Ski.

Około godz. 15:00 na dużej scenie wystąpią przed publicznością prawdziwi górale, czyli zespół dziecięcy Lubań, zespół Ochotni i Mali Ochotni z Ochotnicy, Sonsiady a prawdziwi Tatrzańscy Zbóje zaskoczą Was Góralskimi Śpasami. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół TURNIOKI.

Podczas Wielkiego Pienińskiego Wypasu czeka na Was wiele niespodzianek. Zobaczycie jak powstaje prawdziwy oscypek i czy łatwo strzyże się owce. Usłyszycie bacowskie historie, a także spróbujecie regionalnych specjałów.

Pieniński Wypas Kulturowy to impreza dla całej rodziny. Dlatego specjalnie z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych. Będą m.in. kreatywne warsztaty z tworzenia jesiennych lampionów, malowanie twarzy, czy strefa zabawy.

Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji i przyjedźcie do Kluszkowiec w niedzielę, 22 października na Wielki Pieniński Wypas! Startujemy godz. 14!

Zaprasza Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny.

Program:

22 października 2023

14.00 Przepęd owiec (start: zatoka Kluszkowce)

15.00 Witacka — rozpoczęcie imprezy

15.10 Dziecięcy Zespół Regionalny Lubań Kluszkowce

15.40 Zespół Sonsiady

16.10 Zespół Regionalny Ochotni i Mali Ochotni z Ochotnicy Górnej

16.40 Tatrzańskie Zbóje – Śpasy Góralskie

17.40 Podsumowanie

18.00 Gwiazda Wieczoru: TURNIOKI

19.00 Zabawa Z DJ’em

Wydarzenia towarzyszące:

  • strefa dla dzieci; malowanie twarzy
  • warsztaty kreatywne — jesienne lampiony
  • pokaz wyrobu oscypka
  • pokaz strzyżenia owcy
  • stoiska regionalne; serki miody, zioła etc.

Zobacz Film, w którym baca z Nowego Targu opowiada o tym jak powstaje prawdziwy oscypek i czy każdy potrafi go upucyć ! Stanisław Łaś bacuje w wyjątkowym miejscu, bo na lotnisku, warto go odwiedzić jadąc z Nowego Targu w stronę Bukowiny Tatrzańskiej czy Łysej Polan Zapraszamy:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here