Nosal — daj się porwać górskiej przygodzie

0
272

Nosal to idealne miejsce na pierwsze wyjście w góry. Doskonałe zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą cieszyć z wyjścia w góry bez większego wysiłku.

Nosal — daj się porwać górskiej przygodzie

Jeśli chcesz w ciągu kilku godzin poczuć radość z osiągnięcia celu i wrócić do domu z głową pełną pozytywnej energii — wybierz Nosal. Roztaczająca się z tego miejsca panorama zapiera dech w piersiach, a myśl o gorącej czekoladzie w Schronisku Krupówki dodaje ochoty na wyprawę.

Dlaczego warto?

Nosal to idealne miejsce na wycieczkę dla dzieci oraz młodzieży. To jeden z najłatwiejszych szczytów do zdobycia dla grup odwiedzających pierwszy raz Zakopane. Piękne widoki na Tatry Zachodnie i Wysokie oraz na Kotlinę Zakopiańską po prostu urzekają. Wycieczka w to miejsce to świetna okazja, by doświadczyć górskiej przygody w bezpiecznych warunkach.

Co zobaczysz / przeżyjesz?

Podczas wędrówki na Nosal, uczestnicy mogą podziwiać cudowne panoramy. Z samego wierzchołka z kolei rozciąga się widok na słynną trasę narciarską oraz na Zakopane.
Wyprawa na Nosal to doskonała okazja, by nauczyć dzieci i młodzież podstaw orientacji w terenie oraz zasad bezpiecznego poruszania się po górach.

Po takim spacerze warto wybrać się na gorącą czekoladę i górski torcik, polecamy tą, którą można spróbować razem z przepysznym ciastem w Schronisku Krupówki (Krupówki 34 A).

Warto wiedzieć / Ważne informacje

Bilet TPN:

Wstęp na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego jest płatny. Bilet normalny kosztuje 10 PLN, a ulgowy 5 PLN. Bilety można zakupić online lub w punktach wejścia do parku.

Czas potrzebny na wycieczkę:

Całość wycieczki na Nosal, wraz z wejściem i wyjściem, zajmuje około 2 godzin.

Trasa:

Najpopularniejsza trasa rozpoczyna się w Kuźnicach i prowadzi zielonym szlakiem na szczyt

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here