MŁODE ZAKOPANE

0
283

MŁODE ZAKOPANE

ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY – INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ZAKOPANE – ogłasza przegląd o charakterze konkursowym, prac plastycznych pod nazwą Młode Zakopane.

Zapraszamy Twórców młodego pokolenia, do zgłaszania swoich prac (plik: jpg, tif) do dnia 19 marca 2024 na adres mailowy: mlodezakopane@zck.com.pl. Wyłonione przez profesjonalne jury prace będą prezentowane, w ramach projektu wystawienniczego: Młode Zakopane, w okresie kwiecień – październik 2024 roku w Stacji Kultura Zakopane. Wystawa pokonkursowa będzie efektem naszej współpracy z młodym pokoleniem Artystów – malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików. Do przeglądu zapraszamy artystów z powiatu tatrzańskiego, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 35 roku życia. W konkursie mogą brać udział uczniowie liceów plastycznych oraz studenci i absolwenci uczelni artystycznych.

MŁODE ZAKOPANE

Projekt „Młode Zakopane” to nie tylko projekt wystawienniczy, to próba identyfikacji młodych artystów, ich aktywizacji i podjęcia z nimi stałej współpracy. Przestrzeń Stacji Kultura stanie się profesjonalnym miejscem ich obecności twórczej w Zakopanem. Celem projektu jest odnalezienie tożsamości i treści w sztuce nowoczesnej, która tworzy się dziś obok nas. To także projekt społeczny zagospodarowujący to, co już nas otacza, różne formy ekspresji artystycznej i kulturowej wywodzące się ze społeczności Zakopanego.

Zakopiańskie Centrum Kultury jako Organizator pragnie zbudować społeczną wrażliwość, wspólnotę i zrozumienie wokół Twórców, czyli Młodego Zakopanego.

W drugiej kolejności wybrane prace będą prezentowane w oryginalnych i nowoczesnych aranżacjach wnętrz przedwojennego budynku. Jako wydarzenia towarzyszące zaplanowano: spotkania dot. warsztatu graficzno – malarskiego, nowych technik plastycznych, promocji dzieł sztuki, oraz spotkania z krytykami sztuki. Zakopiańskie Centrum Kultury zaplanowało produkcję 30 minutowego filmu dokumentalnego oraz wydanie katalogu w formie teczki z pracami młodych artystów. Chcemy weprzeć ich promocyjnie, pozostawiając jednocześnie dokumentację projektu. Na specjalnej stronie internetowej zaprezentujemy sylwetki twórców.

Udzielamy informacji na temat przeglądu także telefonicznie: 18 20 66 950.

Stacja Kultura to miejsce dotarcia do celu, do Zakopanego w poszukiwaniu emocji, wrażeń czasem tylko odpoczynku. Stacja to także początek podróży dla oferty z Zakopanego: muzycy, plastycy, młodzi. Twórcy tutaj mają szansę, dzięki naszemu wsparciu wyruszyć w podróż z bagażem swoich talentów. Mamy nadzieję, iż współpraca z nami, stanie się dla artystów młodego pokolenia początkiem artystycznej podróży, dzięki wsparciu organizacyjnemu i promocyjnemu ZCK.

Beata Majcher
Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury

MATERIAŁY DO POBRANIA:
– REGULAMIN

– KARTA ZGŁOSZEŃ I ETYKIETA

– OŚWIADCZENIE RODO

Adres:

Zakopiańskie Centrum Kultury,
Instytucja Kultury Miasta Zakopane
ul. Chramcówki 35
34-500 Zakopane
tel. 18 20 66 950
email: mlodezakopane@zck.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here