Przyznano nagrody burmistrza w Zakopanem

Małgorzata Tlałka – Długosz, Stanisław Cukier i Franciszek Bachleda Księdzulorz nagrodzeni

0
1596
fot. Marcin Szkodziński

Małgorzata Tlałka – Długosz, Stanisław Cukier i Franciszek Bachleda Księdzulorz nagrodzeni

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zakopanego, która odbyła się 6 czerwca wręczono specjalną nagrodę przyznawaną osobom, które zasłużyły się dla miasta.

W tym roku Nagrodę Burmistrza Zakopanego otrzymali:

  • Małgorzata Tlałka – Długosz, która zasłużyła się dla miasta jako sportowiec, a następnie jako działacz sportowy oraz inicjatorka powstania fundacji Handicap wspierającej osoby niepełnosprawne uprawiające sport.
  • Stanisław Cukier – wsławił się jako wspaniały artysta i rzeźbiarz. Przez lata pracował także jako dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.
  • Franciszek Bachleda Księdzulorz – przez lata krzewił kulturę i tradycje góralskie.

Na uroczystą sesję do urzędu miasta przybyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także były burmistrz Zakopanego Andrzej Bachleda Curuś, były poseł na Sejm RP Andrzej Gut Mostowy, radny sejmiku Jan Piczura, były senator Tadeusz Skorupa oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Po wręczeniu pamiątkowych statuetek odznaczeni zabrali głos dziękując za wyróżnienie. Następnie Anna Wende – Surmiak z Muzeum Tatrzańskiego przybliżyła 130 lat działalności. Zaprezentowane zostały także dwa eksponaty. Jako pierwszy pokazany został wypchany świstak, który jest pierwszym eksponatem nabytym przez Muzeum. Zaprezentowano także nóż do papieru, który jest najnowszym nabytkiem. Po prezentacji Muzeum Tatrzańskiego historię Związku Podhalan i działalności górali przedstawił Andrzej Skupień, prezes Związku Górali w Polsce.

Galeria

fot. Marcin Szkodziński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here