Ferie w Atmie 2018

  0
  482

  Kod Białego Gronostaja, czyli tropem najcenniejszych skarbów.

  Szyfry, kody, tajne znaki i symbole… Lubimy je tropić, odczytywać ukryte w nich treści, podążać ich śladem. Zwłaszcza, gdy prowadzi to do najcenniejszych skarbów muzealnej kolekcji. Dzieła sztuki mówią do nas wieloma językami, jeden z nich to język symbolii znaczeń. Podczas warsztatów będziemy je czytać, dziwić się im i nimi bawić. Naszym przewodnikiem zostanie jeden z muzealnych skarbów – przystrojony w zimową szatę biały gronostaj.

  Terminy:

  26.01.2017 (piątek), godz. 10.00 i 11.30

  16.02.2017 (piątek), godz. 10:00 i 11:30

  Temat: Ślady na pięciolinii

  Kody, szyfry, kropki, kreski, linie, klucze – co kryje się za tymi tajemniczymi znakami? Jak odczytać i zrozumieć symbole zapisane na kartach pięciolinii? Jaki sejf da się otworzyć kluczem wiolinowym? Podczas warsztatów postaramy się otworzyć skarbiec należący do słynnego kompozytora, razem spróbujemy złamać kod, by uwolnić ukrytą w nim muzykę. Może nawet uda nam się porozmawiać ze sobą jej językiem… Jeśli masz ochotę przenieść się w świat melodii, rytmów, tonacji i muzycznych inspiracji koniecznie odwiedź dom Karola Szymanowskiego.

  Prowadzenie: Agnieszka Gąsienica-Giewont, Jagoda Gumińska-Oleksy

  Agnieszka Gąsienica-Giewont – etnolog i muzealnik, pracuje w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem jako Kierownik Oddziału. Od lat związana z tradycyjną kulturą podhalańską, instruktor w dziecięcych zespołach góralskich. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

  Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, edukatorka muzealna, na co dzień opiekuje się programem działań edukacyjnych dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Lubi słuchać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują, i wierzy, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

  Informacje dodatkowe:

  •Preferowany wiek dzieci: 6–10 lat;

  •Cena 5 zł;

  •Liczba uczestników ograniczona, konieczna rezerwacja: agiewont@mnk.pl , telefoniczna 1820 20040