Noc Muzeów

    0
    353

    Program Nocy Muzeów 2018:

    Inauguracja Nocy Muzeów (wstęp bezpłatny)
    godz. 15:00 na tarasie D.W. „Jasnego Pałacu”
    Koncert p.n. „Popołudnie z muzyką” w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem. (W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej D.W „ Jasny Pałac”).

    MUZEUM TATRZAŃSKIE
    Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego oraz Dwór w Łopusznej czynne w godz. 20.00-24.00 (wstęp bezpłatny)

    Wystawa plenerowa na dolnych Krupówkach przy Cukierni Samanta

    W Gmachu głównym, Galerii Władysława Hasiora, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza oraz w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba zapraszamy do obejrzenia eksponatów niespodzianek, które nie były do tej pory prezentowane.

    Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego ul. Krupówki 10

    godz. 19.30 Świat do góry nogami, czyli spacer z nietoperzami

    godz. 21.00 Oprowadzanie po wystawie etnograficznej, historycznej i przyrodniczej

    Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba ul. Kościeliska 18

    godz. 21:00 Okiem eksperta – zwiedzanie zakamarków pierwszej willi w stylu zakopiańskim

    Galeria Władysława Hasiora ul. Jagiellońska 18b

    godz. 18:00 Sprowokuj wyobraźnię – warsztaty dla rodzin z dziećmi

    godz. 20:00 Skala dziwności – wernisaż wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

    godz. 23.00 Zwiedzanie z przewodnikiem

    Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza ul. Zamoyskiego 25

    godz. 22:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

    Dwór w Łopusznej ul Gorczańska 2, Dworek Tetmajerów

    godz. 14:00 – 20:00 Nie taki Dwór straszny… quiz rodzinny i opowieść

    Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje ul. Droga do Rojów 6

    godz. 23:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

    Muzeum Kornela Makuszyńskiego ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 15

    godz. 16:00 Koziołek Matołek – bajki z projektora

    godz. 20:00 Zwiedzanie z przewodnikiem

    MIEJSKA GALERIA SZTUKI IM. WŁADYSŁAWA HR. ZAMOYSKIEGO ul. Krupówki 41

    WŁODZIMIERZ CYGAN PŁASZCZYZNY PRZESTRZENI TKANINA

    Wystawa czynna w godz. 10:00 – 23:00

    OSNOWA – WARSZTATY DLA DZIECI 7+

    godz. 11:00

    ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia tel. 18 201 27 92

    GALERIA ANTONIEGO RZĄSY ul. Bogdańskiego 16 a

    czynna w godz. 19:00 -24:00 (wstęp bezpłatny)

    Stała ekspozycja kolekcji rzeźb Antoniego Rząsy, Wystawa prac laureatów XIV Biennale Rzeźby nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy

    MUZEUM JANA KASPROWICZA I GALERIA OBRAZóW WŁADYSŁAWA JAROCKIEGO ul. Harenda 12 a

    Otwarte w godz. 20:00 do 24:00 (wstęp1 zł)

    godz. 20:00 – 21:30 Maria Kasprowiczowa w obrazie, w dźwięku i w osobistych zapiskach

    godz. 21:30 – 22:40 „A byk andaluzyjski stoi bezużytecznie na łące, choć sił mu nie brak” – słuchowisko o Zofii Stryjeńskiej i Bronisławie Koniecznej-Dziadońce autorstwa Marii Marcinkiewicz-Górny

    godz. 23:00 – 24:00 Maria Kasprowiczowa w obrazie, w dźwięku i w osobistych zapiskach

    CHAŁUPA SABAŁY ul. Stare Krzeptówki 17
    (wstęp 1 zł)

    Prywatne muzeum należące do potomków rodziny Jana Krzeptowskiego-Sabały, najstarszy zachowany dom w Zakopanem i miejsce urodzenia Jana Krzeptowskiego-Sabały

    godz. 20:00 – 21:30 Zwiedzanie Chałupy Sabały

    godz. 21:30 – 23:00 Prezentacja: „Symbole Tatr – zwierzęta” – prowadzi Antoni Zięba

    CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO ul. Chałubińskiego 42a (wstęp bezpłatny)

    Czynne od 20:00 do 24:00 (ostatnie wejście o godzinie 23:00 – zwiedzanie trwa 1 godzinę). Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób, zwiedzający wpuszczani będą co 20 minut.

    MUZEUM KAROLA SZYMANOWSKIEGO W WILLI „ATMA” W ZAKOPANEM Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie ul. Kasprusie 19 (wstęp bezpłatny)

    MARATON MUZYCZNY od 18:00 do północy

    Polska muzyka niepodległa i konteksty, słowo o muzyce – studenci Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie: Olgierd Juzala-Deprati, Karolina Dąbek, Anna Kacperczyk, Marcin Słonina, Paulina Zgliniecka

    zagrają studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, laureaci konkursów muzycznych

    godz. 18:00

    Paula Maciołek – sopran
    Maciej Kiełpiński – fortepian
    w programie: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski

    godz. 20:00
    Maria Słysz – fortepian
    w programie: Fryderyk Chopin, Claude Debussy, Karol Szymanowski, Bèla Bartók

    godz. 21:00
    Radosław Goździkowski – fortepian
    w programie: Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, Karol Szymanowski

    godz. 22:00
    Aleksandra Dąbek – fortepian
    w programie: Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Fryderyk Chopin

    godz. 23:00
    Appassionato Piano Duo: Dominika Grzybacz & Klara Kraj – fortepian na cztery ręce
    w programie: Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, Ignacy Jan Paderewski
    Opieka artystyczna: Małgorzata Janicka-Słysz, kurator ds. programowych „Atmy”