Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

  0
  505

  Puchar Zakopanego to niesamowita sportowa impreza, zorganizowana przez miasto Zakopane i największe zakopiańskie stacje narciarskie. Te zawody sportowe to świetny pretekst do spędzenia wolnego czasu, odpoczynku i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów zawodów.

  Dziś Puchar Zakopanego to prestiżowe wydarzenie z bogatą historią sportową, co roku rozgrywane w okresie ferii zimowych. W ramach tegorocznej edycji organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla zawodników i widzów, a poszczególne edycje punktowane są w cyklu Mistrzostw Polski Amatorów.

  Zawodnikiem PZ może zostać każda chętna osoba, lubiąca szybką jazdę na nartach i dobrą zabawę. Zawody co roku skupiają ludzi z całej Polski oraz gości z zagranicy. Na stokach rywalizują zarówno amatorzy jak i byli zawodowcy jeżdżących teraz rekreacyjnie, w wieku od 18 do ponad 80 lat. W tej edycji zawodów, 10 lutego swoją szansę na dobrą zabawę narciarską będą miały również dzieci mogące wystartować w XLI Lidze Sportów Zimowych.

  Piąta edycja zawodów rozpocznie się już 13 stycznia na zakopiańskiej Harendzie, potem 3 lutego zawodnicy będą rywalizować na Kasprowym Wierchu, po czym 10 lutego powrócą na Harendę, na której z dorosłymi rywalizować będą również dzieci. Wielki finał zawodów zaplanowano na Polanie Szymoszkowej 24 lutego. Wówczas jasne stanie się, kto jest najlepszym narciarzem i zostanie zwycięzcą V Pucharu Zakopanego.

  Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i pozytywne, sportowe emocje!

  Zapisy od 16 grudnia na stronie www.zakopane.pl i www.pomiarczasu.pl.

  MIEJSCE I TERMINY POSZCZEGóLNYCH EDYCJI

  1. Stacja Narciarska Harenda 13.01.2018 slalom gigant równoległy

  2. Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 3.02.2018 slalom gigant

  3. Stacja Narciarska Harenda 10.02.2018 slalom

  4. Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 24.02.2018 slalom gigant

  – Uroczyste rozdanie nagród i zakończenie V PUCHARU ZAKOPANEGO AMATORóW