Występy małych górali w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

Występy zespołów regionalnych, śpiewaków i instrumentalistów na Małych Bajaniach

0
1183
fot. Marcin Szkodziński

Występy zespołów regionalnych, śpiewaków i instrumentalistów na Małych Bajaniach

W Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej wypełnił się dźwiękami muzyki i śpiewem młodych górali. Przybyli oni z całej gminy Bukowina Tatrzańska, aby wziąć udział w Małych Bajaniach.

– Głównie dzieci to traktują jako zabawę i tak ma być. To ma być przyjemność, ale jest to także ważny mechanizm, który pomaga przygotować się na inne występy, aby dziecko stanęło na tej scenie – mówi Bartłomiej Koszarek, dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”.

Podczas ocenianych przez jurorów występów dzieci odgrywają scenki rodzajowe, które przepełnione są śpiewem, muzyką oraz tańcem. – Równie ważnym, a może nawet ważniejszym jak pokazanie układów w tańcu jest pokazanie programu z treścią. Jak kiedyś ważyło się kapustę, jak dzieci bawiły się na polanie i w izbie, a także różne wątki, które są przygotowane przez instruktorów – zaznacza Bartłomiej Koszarek.

Poza scenkami rodzajowymi instrumentaliści, całe kapele oraz śpiewacy występują w indywidualnej prezentacji przed jurorami, którzy poza samą oceną zawsze spotykają się z występującymi, aby przekazać swoje uwagi. Dzięki temu zarówno całe zespoły jak i pojedynczy artyści mogą szlifować swoje umiejętności.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here