Zabawa na śniegu- 13. edycja World Snow Day

0
239

Zabawa na śniegu

13. edycja World Snow Day

W ten weekend odbędzie się w Zakopanem Światowy Dzień Śniegu. Impreza sportowa powołana do życia z inicjatywy FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej), mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Najbliższa XIII edycja to, tradycyjnie już, dwudniowe święto dzieci, sportu i śniegu. Pierwszego dnia, w sobotę 20 stycznia w godz. 15:00 – 18:00, w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL odbędą się zawody – sztafety narciarskie i snowboardowe. Dzieci będą startowały w parze z rodzicem/opiekunem biegnącym na rakietach śnieżnych, liczy się wspólny czas pokonania trasy. Jeśli warunki śniegowe i pogodowe pozwolą, tego dnia odbędzie się również przejazd z latarkami. Podczas imprezy na dzieci będzie czekał słodki tor przeszkód zorganizowany przez Wawel Truck.

Drugiego dnia, w niedzielę 21 stycznia w godzinach od 11:00 do 14:00, na Górnej Równi Krupowej odbędą się zabawy na śniegu, szkolenie lawinowe dla dzieci, przejażdżki skuterem śnieżnym oraz mnóstwo aktywności, konkursów i atrakcji organizowanych przez Urząd Miasta Zakopane wraz z Partnerami – Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytutem Badawczym, Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie i Nadleśnictwem Nowy Targ.

UM Zakopane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here