Filmowe statuetki rozdane (zdjęcia)

Znamy Laureatów 22. Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem

0
1014
fot. Marcin Szkodziński

Pierwsze miejsce i nagrodę główną Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopane zdobyła produkcja „Śladom mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek.

W Zakopanem dobiegł końca 22. Przegląd Filmów o Sztuce. Na gali finałowej, która odbyła się w sobotę 13 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem rozdano statuetki i wręczono nagrody reżyserom.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopane zdobyła produkcja „Śladom mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek.

– Ta nagroda dla nie ma ogromne znaczenie, bo jest to pierwsza znacząca nagroda, którą dostałam. Wyróżnieniem dla mnie było już to, że film się zakwalifikował do tych 25. które były pokazywane w przeglądzie konkursowym. Jest to ogromne zaskoczenie, wzruszenie, ale także radość – dodała reżyserka zwycięskiej produkcji – mówiła Paulina Ibek po gali wręczenia nagród.

Nagroda druga Zakopiańskiego Centrum Kultury przypadła produkcji „Mieczysław Karłowicz. Samotna wędrówka” w reżyserii Tomasza Knittela.

Trzecią nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem otrzymał film „Przemijanie w obrazach Stanisława Baja” w reżyserii Hanny Kramarczuk.

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Filmowców Polskich przypadła produkcji „Jonasz w brzuchu Lewiatana” w reżyserii Krzysztofa Wierzbickiego.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznano reżyserowi Robertowi Piotrowi Kaczmarkowi za „Jazz na Kalatówkach, czyli wolność improwizowana”.

Nagroda specjalna (medal im. Grzegorza Dubowskiego) ufundowany przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur trafiła do reżyserów Katarzyny Kotula, Pauliny Ibek i Macieja Dźwigaj za produkcję „Plewiński, spojrzenia”.

Jury konkursu przyznając nagrody miało przed sobą nie lada wyzwanie, bowiem filmy były na zbliżonym do siebie poziomie. – Każdy z członków jury kierował się z jednej strony takimi samymi kryteriami jak klasa filmu, jego profesjonalizm, ale ja się kierowałam emocjami. Jeżeli coś we mnie zostało, a film wzbudził emocje, które zostają ze mną po seansie i myślę dalej o tym filmie, to znaczy, że ten film jest dobry – mówiła Kinga Dębska, przewodnicząca jury 22. Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem.

Na zakończenie gali odbył się koncert Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego „Celuloid”.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here