Nowe baseny termalne na Podhalu?

Obiekt z basenami termalnymi miałby powstać w Nowym Targu przy rzece Biały Dunajec

0
2357
Pracownia: architekci-zakopane.pl

Obiekt z basenami termalnymi miałby powstać w Nowym Targu przy rzece Biały Dunajec

Do władz Nowego Targu wpłynęło pismo z prośbą o pomoc w budowie kompleksu basenów termalnych. Obiekt miałby powstać w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Biały Dunajec przy ul. Nowotarskiej.

Jeżeli uda się pozyskać odpowiednie pozwolenia i umowy z właścicielami gruntów, to na Podhalu powstanie już siódmy kompleks basenów. Dotychczasowe zlokalizowane w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Bańskiej Niżnej, Zakopanem i Chochołowie cieszą się dużym zainteresowaniem. Kolejne baseny sprawią, że tym razem Nowy Targ zyska dużą atrakcję turystyczną, a co za tym idzie powstaną nowe hotele, punkty z pamiątkami i lokale gastronomiczne.

Burmistrz Nowego Targu w wywiadzie dla Gazet krakowskiej potwierdził fakt wpłynięcia pisma.
– Niedawno na moje biurko trafiło pismo od firmy, której właścicielami jest małżeństwo państwa Wojasów – mówi „Krakowskiej” Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu. – Poprosili w nim o wydzierżawienie im przez miasto terenów między byłym wysypiskiem śmieci przy ul. Szaflarskiej, a brzegami Białego Dunajcwa – dodaje burmistrz. Obecnie w miejscu wspomnianym w piśmie działa skład materiałów budowlanych, lecz teren należy do miasta.

Spółka AW Inwest należąca do państwa Wojasów obecnie buduje w Nowym Targu hotel. Budowa kompleksu basenów termalnych z pewnością przyczyniłaby się do większej ilości turystów.

Wiesław Wojas działający w branży obuwniczej ma także doświadczenie w zarządzaniu basenami termalnymi. Jeszcze do niedawna posiadał pakiet udziałów w Chochołowskich Termach, które są najnowszym kompleksem termalnym na Podhalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here