Kraina światła w Zakopanem

0
843

Kraina Światła w Zakopanem — już niebawem.

Najjaśniejszy punkt na zimowej mapie Polski zabłyśnie 11 listopada! 

Przepiękne iluminacje świetlne co roku uruchamiane są w Berlinie, Lyonie czy Sydney. W sobotę, 11 listopada do tego grona dołącza zakopiańska Gubałówka. Kraina Światła i najwyżej położony lśniący park w Polsce — robi wrażenie!

Jak zobaczyć Krainę Światła?

Na szczyt rozświetlonej góry dojedziemy wagonikiem PKL, które są organizatorem tego wydarzenia. Wystarczy 3,5 minuty, by znaleźć się na szczycie góry, gdzie przywita nas Kraina Światła wkomponowana w teren górnej stacji kolei.

Co w tym roku rozbłyśnie …

Kraina Światła na Gubałówce została stworzona, by kojarzyć się z góralskim regionem, folklorem i narciarstwem. Zamysłem organizatorów było to, by uruchamiane iluminacje nawiązywały do historii Zakopanego i podhalańskiej tradycji. Co w tym roku nas zachwyci okaże się niebawem.

Do tej pory można było podziwiać iluminacyjny złoty wagon, stworzony z tysięcy ekologicznych, ledowych światełek, który odzwierciedlał wyglądem pierwszy, który wjechał na szczyt Gubałówki w 1938 roku.

Wrażenie robił także Biały Miś z Krupówek, narciarz, podhalański gazda w odświętnym stroju oraz roztańczona góralka.

KRAINA SWIATLA, GUBALOWKA, FOT ADAM BRZOZA

W których godzinach Kraina Światła w Zakopanem? 

Kraina Światła rozświetla szczyt Gubałówki przez całą zimę od godz. 16:00. Szczegóły i pełna oferta Polskich Kolei Linowych dostępna jest na www.pkl.pl.

Zobacz inne atrakcje w Zakopanem? 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here