Pijany motocyklista spowodował wypadek

Kierowca jednośladu, który uległ wypadkowi w Dzianiszu był pod wpływem alkoholu

0
1084
fot. Marcin Szkodziński

Kierowca jednośladu, który uległ wypadkowi w Dzianiszu był pod wpływem alkoholu

Ciężkich obrażeń ciała doznał 43 – letni mieszkaniec Witowa, który wczoraj ( 4 czerwca) uległ wypadkowi na drodze w Dzianiszu. Rannemu pierwszej pomocy udzielili na miejscu strażacy usztywniając kręgosłup na specjalnej desce do czasu przybycia załogi karetki pogotowia. Następnie przytomnego odwieźli do zakopiańskiego szpitala.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce wypadku wstępnie ustalili przyczyny zderzenia. – Kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki audi – informują policjanci na portalu społecznościowym.

Przyczyną zjechania na przeciwległy pas ruchu co doprowadziło do wypadku mógł być alkohol, który został wykryty w pobranej w szpitalu krwi poszkodowanego. – Badanie dla potrzeb medycznych wykazało znaczną jego obecność we krwi motocyklisty – dodaje zakopiańska policja.

– Tatrzańscy policjanci w dalszym ciągu z całą surowością będą zwalczać pijanych i nieodpowiedzialnych kierujących. Wobec osób, którym droga publiczna będzie myliła się z torem wyścigowym nie będzie taryfy ulgowej, ponieważ każdy z nas bez względu na to, czy jest kierowcą, rowerzystą czy pieszym ma prawo na drodze czuć się bezpiecznie! – ostrzegają użytkowników drogi policjanci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here