Weekendowe „Lato z Radiem” w Zakopanem

Pod Tatrami zainaugurowano sezon letni

0
2252
fot. Marcin Szkodziński

Pod Tatrami zainaugurowano sezon letni

Muzycznym widowiskiem rozpoczął się tegoroczny sezon letni w Zakopanem. „Lato z Radiem” oraz sezon letni w Zakopanem to koncerty, audycje radiowe z udziałem publiczności oraz liczne atrakcje w trzech strefach dedykowanych muzyce, relaksowi oraz familijnym rozrywkom. W całym mieście było słychać i widać „Lato z Radiem”, a we wszystkich stacjach Polskiego Radia było głośno o Zakopanem.

W stolicy polskich Tatr wystąpili artyści reprezentujący bardzo różne gatunki muzyczne od klasyki, przez jazz, folk po pop. W piątek 28 czerwca dwie festiwalowe sceny, w ogrodzie willi Czerwony Dwór oraz w Parku Miejskim, gościły zespół Włodek Pawlik Trio, Kapelę ze Wsi Warszawa i Warszawskie Combo Taneczne. W sobotę 29 czerwca na Dolnej Równi Krupowej liczną publiczność zgromadził koncert z udziałem Hanki Rybki, Chopin University Big Band, Sławka Uniatowskiego, Krzysztofa Zalewskiego i Kayah. Był on także transmitowany i retransmitowany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, w radiowej Dwójce, Trójce i Czwórce.

Podczas sobotniego koncertu nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu letniego w Zakopanem, którego dokonała wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica wraz z Prezesem Polskiego Radia Andrzejem Rogoyskim.

– Dzisiaj z Polskim Radiem z ogromnym impetem rozpoczynamy sezon letni w Zakopanem oraz festiwal „Lato z Radiem”, dzięki któremu aż w czterech miastach mogą Państwo spędzać wakacje w sposób wyjątkowy, radosny i muzyczny. Bardzo się cieszę, że pierwsze koncerty odbywają się właśnie tutaj, pod Giewontem. Możemy uczestniczyć w aktywnościach, które są zaplanowane w naszym mieście, jesteśmy obecni na czterech antenach Polskiego Radia oraz możemy promować zakopiańskie wydarzenia zaplanowane na ten sezon. Zachęcam, abyście przyjeżdżali Państwo do Zakopanego w każdej wolnej chwili, bo Zakopane to jedno miasto, ale pełnia wrażeń – powiedziała na scenie wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica, dziękując Prezesowi Polskiego Radia za wspaniałą współpracę, a publiczności życząc udanej zabawy.

– Jestem szczęśliwy, że tegoroczne „Lato z Radiem” zaczęliśmy od stolicy Tatr i polskich gór. Tutaj właśnie rozpoczynamy naszą tegoroczną wspaniałą trasę. Mamy okazję poznawać siebie, poznawać muzykę, ale także cudowną przestrzennego tego miasta. Dziękuję Państwu, wszystkim tu zgromadzonym oraz słuchaczom Polskiego Radia, za to, że jesteście z nami – Prezes Andrzej Rogoyski odwzajemnił podziękowania i zaprosił na kolejne koncerty „Lata z Radiem” do Pucka, Stalowej Woli i Krakowa.

W Zakopanem na publiczność przez dwa dni czekały także strefy festiwalowe, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci oraz warsztaty radiowe. Polskie Radio nadawało popularne audycje z Zakopanego z udziałem publiczności, m.in. Listę Przebojów Trójki i Markomanię z udziałem Marka Niedźwiedzkiego oraz Listę Osobistą Piotra Metza. Ze studia plenerowego przy oczku wodnym na Krupówkach na żywo prowadzona była ulubiona przez słuchaczy audycja Programu 1 „Lato z Radiem” z Romanem Czejarkiem i Martą Januszewską. Tylko w Zakopanem można było przedpremierowo kupić płytę „Lato z Radiem Festiwal 2019”.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here