Wegetariańskie jedzenie w Zakopanem

0
327
Micha Zdrowia w Schronisku Krupówki to idealna propozycja dla wegetarian
Micha Zdrowia w Schronisku Krupówki to idealna propozycja dla wegetarian

Zakopane to nie tylko stolica polskich Tatr, ale także miasto pełne kulinarnych atrakcji. Jeśli jesteś wegetarianinem lub po prostu lubisz zdrowe i smaczne jedzenie, nie będziesz zawiedziony. W Zakopanem znajdziesz wiele restauracji, które oferują dania bezmięsne, oparte na warzywach, owocach, kaszach i nabiale. Gdzie możesz zjeść pyszne wegetariańskie posiłki w Zakopanem?

Wegańskie jedzenie w Zakopanem — prawda czy wyzwanie?

Micha Zdrowia — Schronisko Krupówki zaprasza
Micha Zdrowia — Schronisko Krupówki zaprasza

 

Kuchnia wegetariańska ma długą i bogatą historię, która sięga starożytności. Wiele kultur i religii promowało lub praktykowało wegetarianizm z różnych powodów, takich jak etyka, zdrowie, ekologia czy duchowość. Czy wiesz, że w XIX wieku powstały pierwsze stowarzyszenia wegetariańskie, które propagowały korzyści płynące z diety bezmięsnej? W Polsce, która bazowała na mięsie i tłustych sosach oraz smażonych potrawach kuchnia wegetariańska rozwinęła się dosyć niedawno wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowym odżywianiem i świadomością ekologiczną. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na ograniczenie lub rezygnację z mięsa na rzecz roślinnych alternatyw. Powstaje też coraz więcej restauracji i sklepów oferujących produkty i dania wegetariańskie. Jak na tym tle wypada Zakopane?

Restauracja wegetariańska Zakopane …

Zakopane kuchnia roślinna – czy to możliwe? Kuchnia wegetariańska nie jest zupełnie obca restauratorom z Podhala. Choć region podhalański słynie z tradycyjnych dań mięsnych, takich jak kwaśnica na żeberku, żur na białej kiełbasie, baranina to można tu także znaleźć wiele restauracji, które oferują dania bezmięsne. Niektóre z nich są specjalizowane w kuchni roślinnej, inne mają w swoim menu opcje dla wegetarian i wegan. Można tu spróbować zarówno potraw polskich, jak i egzotycznych.

Możesz tu spróbować michy zdrowia z kaszą quinoia, czerwoną fasolą, wędzonym tofu, kiełkami, orzechami włoskimi i avocado … brzmi kusząco? Ocena tego dania w Bistro Schronisko Krupówki może być tylko jedna  5/5.  Brzmi smacznie? A co powiesz na kuchnię wegańską przygotowaną z sezonowych warzyw i owoców dostarczanych od lokalnych rolników. Burger z pieczarkami i sosem tatarskim, pizza bez sera, curry z ryżem ciasto marchewkowe, a zatem …

Zakopane zaprasza wegetarian!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here