XXVII Przednówek w Polanach (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku rozpoczęły się przesłuchania konkursowe

0
1218
fot. Marcin Szkodziński

W Domu Ludowym w Kościelisku rozpoczęły się przesłuchania konkursowe

Przednówek to czas kiedy ziemia jeszcze nie dawała plonów i ciężko było zdobyć jedzenie. Czas ten górale umilali sobie śpiewem, muzyką i tańcem. – Górale jakoś ten czas musieli przetrwać i dlatego ta nazwa towarzyszy wydarzeniu już od 27 lat – zaznacza Małgorzata Karpiel – Bzdyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku.

W tym roku Przednówek w Domu Ludowym w Kościelisku trwać będzie dwa dni. – Przednówek w tym roku jest dwudniowy, bo jest bardzo dużo zgłoszeń – zaznacza Małgorzata Karpiel – Bzdyk. Organizatorzy dodają, że bardzo cieszy ich fakt dużej ilości zgłoszonych do konkursu uczestników poniżej 18 roku życia. Świadczy to o tym, że młode pokolenia interesują się tradycją.

Tegoroczny Przednówek rozpoczął się od występu Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca Polany im. Stanisława Nędzy – Kubińca, po którym rozpoczęły się przesłuchania konkursowe.

Niestety pogoda najprawdopodobniej pokrzyżuje plany organizatorów i niedzielny przejazd przez wieś zostanie odwołany. W zamian za to o 12.30 w Domu Ludowym zaplanowano występ zespołu Mały Hop – Cup.

Przednówek zakończy się w niedzielę 5 maja rozdaniem statuetek w kształcie zbyrcoków.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here