„Zaczytane Piątki” pod Tatrami (zdjęcia)

0
838
fot. Marcin Szkodziński

Wójt z radnymi z Kościeliska czytali dzieciom

W Kościelisku rozpoczęły się spotkania mające promować czytelnictwo wśród dzieci. W trakcie „Zaczytanych Piątków” dzieciom będą czytały różne osoby z terenu gminy. – Stwierdziliśmy, że świetnym pomysłem będzie zainaugurowanie takich „Zaczytanych Piątków”, kiedy będziemy się spotykać i wspólnie czytać książki. Będą czytali radni, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, będzie czytał także sołtys z radą sołecką – mówi Małgorzata Lizoń – Gąsienica, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelisku. Wszystko po to, aby dzieci chętniej sięgały po książki i częściej odwiedzały bibliotekę.

„Zaczytane Piątki” zainaugurowali wójt Kościeliska wraz z radnymi czytając historię o niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).

– Muszę się przyznać, ze poza dokumentami związanymi z pracą ostatnio nie mam czasu na czytanie nad czym bardzo ubolewam, bo obserwuję rynek wydawniczy i wychodzi wiele ciekawych pozycji. Kupuję te książki ale czekają one na lepszy czas – mówi Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko przyznając, że piątkowy wieczór będzie dla niego miłą odskocznią.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here