„Zaczytane Piątki” pod Tatrami (zdjęcia)

0
56
fot. Marcin Szkodziński

Wójt z radnymi z Kościeliska czytali dzieciom

W Kościelisku rozpoczęły się spotkania mające promować czytelnictwo wśród dzieci. W trakcie „Zaczytanych Piątków” dzieciom będą czytały różne osoby z terenu gminy. – Stwierdziliśmy, że świetnym pomysłem będzie zainaugurowanie takich „Zaczytanych Piątków”, kiedy będziemy się spotykać i wspólnie czytać książki. Będą czytali radni, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, będzie czytał także sołtys z radą sołecką – mówi Małgorzata Lizoń – Gąsienica, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelisku. Wszystko po to, aby dzieci chętniej sięgały po książki i częściej odwiedzały bibliotekę.

„Zaczytane Piątki” zainaugurowali wójt Kościeliska wraz z radnymi czytając historię o niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).

– Muszę się przyznać, ze poza dokumentami związanymi z pracą ostatnio nie mam czasu na czytanie nad czym bardzo ubolewam, bo obserwuję rynek wydawniczy i wychodzi wiele ciekawych pozycji. Kupuję te książki ale czekają one na lepszy czas – mówi Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko przyznając, że piątkowy wieczór będzie dla niego miłą odskocznią.

Galeria

Komentarze Facebook

Komentarze zakopane.INFO (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *