5 atrakcji na złą pogodę w Zakopanem

0
553
bacowie, bacowka, fot adam brzoza,

5 atrakcji na złą pogodę w Zakopanem

Wyjeżdżając na wakacje, nigdy nie wiadomo jaką pogodę zastaniemy na miejscu. Każdy wie, co robić i co zwiedzać w Zakopanem, kiedy pogoda sprzyja górskim wędrówkom lub zjazdom na nartach. Jednak co zrobić, kiedy aura nam nie dopisuje? Przedstawiamy 5 atrakcji w Zakopanem, które warto odwiedzić w złą pogodę.

Be Happy Museum

Be Happy Museum to muzeum inne niż wszystkie. Nie znajdziemy tutaj historycznych eksponatów, a nowoczesne rekwizyty i akcesoria jakby wyjęte żywcem z Instagrama. To miejsce to swego rodzaju „pokój selfie”. Znajduje się w nim wiele aranżacji, w których towarzystwie można wykonać sobie zdjęcia, których pozazdrości nawet największa gwiazda Instagrama. Można popływać w basenie pełnym pianek, pohuśtać się na wielkim bananie, albo dosłownie wskoczyć w buty skoczka narciarskiego. To miejsce sprawia, że doskonale bawią się tutaj zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Kino Sokół

Kolejną atrakcją w Zakopanem na złą pogodę jest po prostu wyjście do kina. Zakopiańskie Kino Sokół mieszczące się na ul. Władysława Orkana oferuje turystom szeroki repertuar najnowszych filmów. Kino posiada opuszczany ekran o powierzchni 78 m2, najnowszy projektor cyfrowy oraz nowoczesne nagłośnienie. Sala pomieści równocześnie 480 osób, a na wyposażeniu dostępne są specjalne podkładki dla dzieci, dzięki którym najmłodsi mogą widzieć cały ekran z każdego miejsca sali.

Kino 7D Max & VR

Jeśli dla kogoś jednak zwykłe kino jest zbyt mało interesujące, to Zakopane zaprasza do swojego kina 7D Max & VR. Jest to atrakcja w Zakopanem na najwyższym poziome. Kino to oferuje gościom niespotykane w tradycyjnych tego typu placówkach przeżycia. Oprócz tradycyjnych efektów 3D oferuje również dimension, czyli efekty 7D. W praktyce oznacza to, że widz odczuwa efekty specjalne także innymi zmysłami niż wzrok. W ten sposób można poczuć również temperaturę, powiew wiatru, zapach, wibracje, zmiany pozycji czy nawet dotyk.

Game Planet

Atrakcja Zakopanego, która może spodobać się dzieciom, ale także dorosłym to Salon Gier Game Planet znajdujący się na Krupówkach. Został on wyposażony w liczne gry zręcznościowe, symulatory i stoły do bilarda. Lokal dzięki systemowi Redemption daje użytkownikom (oprócz emocji podczas gier) możliwość wygrywania nagród. Po każdej rozgrywce w zależności od ilości zdobytych punktów automat wydaje bilety, które później można wymienić na wiele różnych nagród rzeczowych. Wstęp do Salonu Game Planet jest darmowy, jednak automaty z grami pobierają opłaty w wysokości od 2 zł do 5 zł w zależności od automatu.

Muzeum Oscypka

Kolejną atrakcją w Zakopanem do odwiedzenia w złą pogodę może być Muzeum Oscypka. Żeby mieć pewność dostania się do środka dobrze zarezerwować bilet z wyprzedzeniem. Muzeum Oscypka nie jest tradycyjnym muzeum, w którym podziwiamy różnego rodzaju eksponaty. Wnętrze tego miejsca bardziej przypomina wnętrze bacówki, a odwiedzający siadają na ławeczkach i słuchają oraz obserwują bacę wykonującego oscypka na ich oczach. Baca mówi po góralsku, więc jest to również okazja do posłuchania tej gwary. Ciekawostką jest jednak to, że wykonywany oscypek jest robiony z mleka krowiego, a nie owczego, jak ma to miejsce zazwyczaj. Deficyt mleka owczego nie pozwala na wykorzystywanie go w takich miejscach ze względu na częstotliwość prezentacji. 

Zakopane oferuje swoim turystom wiele różnorodnych atrakcji. Brak odpowiedniej pogody, aby wyjść na stok, nie jest powodem do tego, żeby cały dzień spędzić w pokoju hotelowym czy restauracji. Atrakcje Zakopanego są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, nawet w złą pogodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here