Czym mnie nakarmisz, Jadziu?

0
377

Czym mnie nakarmisz, Jadziu? Otwarcie wystawy poświęconej Jadwidze Zamoyskiej w Spichlerzu w Kuźnicach już 14 sierpnia.

Spichlerz w Kuźnicach zaprasza na wystawę poświęconą postaci Jadwigi Zamoyskiej pt: „Czym mnie nakarmisz, Jadziu?” W poniedziałek o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż i piknik.

Spichlerz znów będzie karmił! 

W Spichlerzu zawsze było jedzenie. W budynku tym, stojącym w Kuźnicach nieco na uboczu, przechowywano ziarno. Jego ściany otulały więc to, co było pokarmem dla mieszkańców tego miejsca przez wiele dziesięcioleci. Korzystały z niego na pewno wychowanki szkoły Domowej Pracy Kobiet wraz ze swoją założycielką – hrabiną Jadwigą Zamoyską. Setną rocznicę Jej śmierci obchodzimy w tym roku.

Wielka postać!

A co, jeśli Generałowa Jadwiga Zamoyska była… Jadzią? Czy w wielkiej postaci uda się nam zobaczyć człowieka? I czy po stu latach wciąż może nam coś dać? Nie wiemy, kto po raz ostatni zabierał ze Spichlerza ziarno, aby zmielić je na mąkę. Nie spodziewał się na pewno, że po wielu latach w tym budynku znów będzie można się nakarmić, chociaż w inny sposób.

Wystawa, którą dla Was przygotowaliśmy, oparta jest na myśli, że to, co ważne, przetrwa właśnie w tym, czym nakarmimy świat.

Wystawę możecie zobaczyć od poniedziałku do soboty, od 9.00 do 15.00. Wstęp wolny! Przypominamy, Spichlerz to budynek położony „najniżej” w parku w Kuźnicach, poniżej Dyrekcji TPN – przy dróżce wybrukowanej kostką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here