Jak nie zbankrutować w Zakopanem i dobrze się bawić

0
992
fot. Marcin Szkodziński

Szukasz: darmowe atrakcje Zakopane i nie masz odpowiedzi.  Jak uniknąć bankructwa w Zakopanem, a jednocześnie zobaczyć najpiękniejsze jego zakątki? Zakopane jest magiczne i niezwykłe, ale czy w stolicy Tatr znajdziemy bezpłatne atrakcje — sprawdziliśmy.  Noclegi, restauracje, atrakcje wszystko kosztuje dlatego podpowiadamy jak zmniejszyć wydatki. Co można robić w Zakopanem bez płacenia za bilety.  

TOP 8 darmowych atrakcji Zakopanego

Centrum Edukacyjne TPN w Zakopanem to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą pokazać swoim bliskim Tatry od edukacyjnej strony. To ciekawa i bezpłatna alternatywa dla innych dosyć drogich atrakcji Zakopanego! Na miejscu można odebrać bezpłatne książeczki, by zaplanować dalsze zwiedzanie i wypełnić zadania. Wszystko, po to, by zdobyć dyplom i odznakę Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN
Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem to najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym regionie. fot.: tpn.pl

2. Kolejne miejsce, gdzie nie trzeba wydawać fortuny, to Czerwony Dwór, w którym można uczestniczyć w darmowych warsztatach rękodzieła w przepięknej zakopiańskiej willi. Chcesz lepiej poznać Podhale i poczuć góralski klimat koniecznie odwiedź to miejsce. W Czerwonym Dworze można się zapoznać z tradycyjnym malarstwem na szkle!

„Czerwony Dwór”
„Czerwony Dwór”, znajdujący się w samym sercu Zakopanego, przy ul. Kasprusie, wiodącej w stronę Doliny Strążyskiej, to jedna z najpiękniejszych, a także najważniejszych willi Zakopanego. fot.: www.zakopane.pl

3. Szukasz wyjątkowego miejsca na pamiątkowe zdjęcia? Antałówka to niewielkie wzniesienie w pobliżu centrum miasta, z którego roztacza się przepiękny widok na Tatry i Zakopane. Krótki spacer, by posiedzieć w tym wyjątkowym miejscu i poczuć klimat wspaniałego Podhala — bezcenny. Nie bez powodu Antałówka to ulubione miejsce na ślubne sesje dla młodych!

Darmowe atrakcje Zakopane? Oczywiście!

4. Być w Zakopanem, a nie odwiedzić Jaszczurówek i  Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa to błąd! Nieduży kościół o pięknej architekturze, wzniesiony w początkach XX w. według projektu Stanisława Witkiewicza zaciekawi każde dziecko. Wnętrze kaplicy zdobią drewniane rzeźby i malowane na szkle stacje drogi krzyżowej. 

Jaszczurówka to część Zakopanego, gdzie znajduje się Kaplica pw. Najświętszego Serca Jezusa — jedno z klasycznych dzieł stylu zakopiańskiego. www.wikipedia.org

5. Przy ulicy Kasprusie 19 w Zakopanem znajduje się z kolei  Muzeum Karola Szymanowskiego. To jedyne takie miejsce na świecie, gdzie można podziwiać pamiątki po tym wybitnym kompozytorze i ekspozycje pokazujące związek artysty z Zakopanem i Tatrami. W niedziele bezpłatnie zwiedzimy wystawę stałą. Codziennie darmowe wejście czeka na dzieci do lat 7. 

W zakopiańskiej willi Atma mieści się jedyne na świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego
W zakopiańskiej willi Atma mieści się jedyne na świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego. fot.: www.zakopane.pl

6. Kolejny przystanek na mapie darmowych atrakcji Zakopanego to Miejska Galeria Sztuki im. hrabiego Władysława Zamoyskiego. Można tu oglądać dzieła współczesnych artystów. Wstęp jest darmowy i świetny pomysł na deszczowy dzień dla dzieci. 

Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, jednej z najstarszych galerii sztuki w Polsce. fot.: zakopane.pl

7. Co jeszcze robić? Krupówek nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. To najbardziej popularny deptak w Polsce kojarzony od lat przez wielu turystów z białym misiem i choć stragany z pamiątkami, smaczne dania z restauracji raz liczne sklepy kuszą warto odwiedzić to miejsce, by poczuć inny klimat Zakopanego. 

fot. Marcin Szkodziński

8. Zakopane to góry a te mają niepowtarzalny charakter, który sprawia, że chce się wracać. Dla miłośników aktywnego wypoczynku to raj na ziemi. Szlaki górskie, malowniczo położone ścieżki piesze i rowerowe a zimą profesjonalnie przygotowane trasy do narciarstwa biegowego i to wszystko za darmo! 

fot. Marcin Szkodziński

Darmowe atrakcje Zakopane — polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here