Jarmark w Nowym Targu czyli kočíky, kabáty z ovčej kože a topánky

0
1176

Kto nie był na jarmarku w Nowym Targu … ten nie wie, co to targ — mówi się na Podhalu i coś w tym jest! W jakie dni wybrać się na jarmark w Nowym Targu? Co można kupić na targowisku? I dlaczego reklamy w języku słowackim nikogo tu nie dziwią.

Targowisko w Nowym Targu

Jarmark w Nowym Targu to wielka atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Chcesz poczuć klimat Podhala, a także zrobić zakupy — nie zwlekaj. Jeden z największych placów targowych na południu Polski- czeka. Czy warto go odwiedzić? Oczywiście!

Na jarmarku można kupić praktycznie wszystko. Są tu kożuchy, obuwie, ubrania, meble, sprzęt elektryczny i artykuły spożywcze. To miejsce, w którym można także dostać świeże owoce oraz warzywa z lokalnych upraw. Dostępne są tu również oscypki i korbacze, gołki.

Plac jest podzielony jest na sektory. W centralnej strefie targowiska znajdują się pawilony handlowo – usługowe i punkty gastronomiczne. Od strony południowej wzdłuż parkingów ciągną się stragany handlowe.

Jarmark Nowy Targ: godziny otwarcia

Jarmark w Nowym Targu odbywa się we czwartki i w soboty w godzinach od 6:00 do 15:00 niezależnie od pogodyW niedziele plac targowy znajdujący się przy ulicy Targowej zamienia się w giełdę samochodową. Handel prowadzony jest w godzinach od 6:00 do 14:00.

Jarmark w Nowym Targu to wielka atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów. fot.: Wojciech Watycha

Co jeszcze warto wiedzieć odwiedzając to miejsce? Nowotarski jarmark ma długą tradycję, sięgającą średniowiecza. Przed wiekami Kazimierz Wielki nadał miastu prawo do organizowania dorocznego jarmarku. Ten miał się odbywać 25 listopada i od tego jednego dnia rozpoczęła się handlowa przygoda stolicy Podhala.

Kočíky, kabáty z ovčej kože a topánky … czyli wózki, kożuchy i buty

Plac targowy odwiedzają nie tylko miejscowi, ale również sąsiedzi ze Słowacji, którzy ze względu na tradycję i przystępne ceny często robią tu zakupy.  Dlatego ceny w złotówkach i euro nikogo tu nie dziwią. Podobnie zresztą jak reklamy i ogłoszenia w obu językach.

Według nieoficjalnych danych ponad połowa klientów targowiska  to goście zza południowej granicy. Prawdziwy boom zagranicznych gości był w 2009 roku, gdy Słowacja weszła do strefy Euro wówczas na nowotarskim jarmarku było znacznie więcej.

Jakie jeszcze atrakcje turystyczne czekają na nas w Nowym Targu? Zobacz! 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here