Festiwal Polskich Filmów Sportowych

0
299

Festiwal Polskich Filmów Sportowych

Trzecia odsłona Festiwalu Polskich Filmów Sportowych, ogólnopolskiego konkursu na najlepszą produkcję dokumentalną o tematyce sportowej już 22 listopada.

Spośród 53 zgłoszonych do konkursu produkcji, które powstały w latach 2021–2023 wyłonionych zostało 12 filmów pełnometrażowych i 12 krótkometrażowych. Będą one rywalizować o nagrody Złotych, Srebrnych, Brązowych i Białych Mamutów. O tym, kto zwycięży w 3. Festiwalu Polskich Filmów Sportowych w Zakopanem, dowiemy się niebawem. W skład Komisji Selekcyjnej weszli uznani producenci, reżyserzy i operatorzy filmowi.

Projekcje konkursowe zaplanowano w dniach 22–25 listopada 2023 w Zakopanem, w kinie Giewont. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Złote Mamuty, czyli nagrody główne, w kwocie 15 i 10 tysięcy złotych (odpowiednio dla sekcji krótko- i pełnometrażowej) wręczone zostaną podczas Gali Finałowej 25 listopada 2023. Przewidziano także gratyfikacje finansowe za filmy wyróżnione przez jury i widzów. Pula nagród wynosi 70 tysięcy złotych!

Wydarzenie odbędzie się przede wszystkim dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, środków Gminy Miasto Zakopane, środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a także obecności sprawdzonych sponsorów oraz partnerów.

 

Miejsce: Kino Giewont, Tadeusza Kościuszki, Zakopane, Polska

Data i godzina rozpoczęcia: 2023-11-22 – 2023-11-25 od 09:00

Dla dzieci: Tak

Wydarzenie biletowane: Nie

Organizator: Stowarzyszenie Żuraw Gdańsk

Strona www: https://festpfs.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here