I Strzelecki Piknik Rodzinny

Klub Strzelecki Szarotka z okazji Dnia Dziecka zaprosił całe rodziny na strzelnicę LOK im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu

0
949

Klub Strzelecki Szarotka z okazji Dnia Dziecka zaprosił całe rodziny na strzelnicę LOK im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu

Ideą imprezy, która odbyła się na strzelnicy LOK im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu, była popularyzacja strzelectwa sportowego jako bezpiecznej, rodzinnej aktywności, w której brać mogą udział dzieci już od najmłodszych lat.

Wydarzenie miało charakter charytatywny – podczas jego trwania zbierane były środki finansowe na leczenie Asi Podczerwińskiej, która urodziła się z wrodzoną wadą nóżki – hemimelią strzałkową. Jedyną szansą dla Asi, żeby mogla chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji.

I Strzelecki Piknik Rodzinny okazał się wielkim sukcesem. Piękna pogoda oraz moc przygotowanych przez organizatorów atrakcji przyciągnęły na nowotarską strzelnicę kilkaset osób.

Największą popularnością cieszyła się możliwość wypróbowania swoich sił w strzelectwie sportowym. Dzieci i ich rodzice oddawali 10 strzałów z broni palnej sportowej na dystansie 50 metrów oraz z broni długiej pneumatycznej na dystansie 10 metrów. Zawodnicy wystrzelili ponad 2 tys. nabojów!

Pomiędzy strzeleckimi zmaganiami, w których najmłodsi niejednokrotnie zwyciężali w pojedynkach z rodzicami, uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawy broni i umundurowania przygotowaną przez pasjonatów militariów oraz „Koń a sprawa polska” przygotowaną przez PTH odział Nowy Targ.

Konkursy, gry i zabawy, zjazd na tyrolce, trening samoobrony, warsztaty „Moja Mała Ojczyzna”, czy przejażdżka zabytkowymi samochodami to tylko kilka z wielu atrakcji, z jakich mogły skorzystać uczestniczące w Pikniku dzieci.

Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Galeria

Fot. Kronos Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here