Kalendarium wydarzeń, kwiecień w Zakopanem

0
855

Wiosenna pogoda sprzyja krótkim wyjazdom mającym na celu relaks i odpoczynek. Poniżej proponujemy, co zobaczyć w kwietniu w Zakopanem.

Skrzypcowy koncert kameralny

We wtorek, 4 kwietnia o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza odbędzie się koncert skrzypcowy. W roli głównej wystąpią: Dawid Lubowicz, rodowity zakopianin, laureat konkursu Crossover Copmosition Award oraz Christian Danowicz, pochodzący z Argentyny skrzypek oraz solista.

Zawody Telemarka

4 kwietnia w Białce Tatrzańskiej na trasie z Jankulakowskieg Wierchu nr 8. odbędą się narciarskie zawody telemarkowe. Start zawodów o godzinie 10.00. Telemark jest techniką jazdy na nartach tzn. „wolną piętą”. Narty zawodników konkursu są przewiązane do stóp tylko w okolicach palców, podobnie jak ma to miejsce w biegach narciarskich.

Wystawa Podhalańskie Olśnienia

W dniach od 31 marca do 20 maja zapraszamy na wystawę malarską „Podhalańskie Olśnienia”, Edwarda Lasyka, artysty zafascynowanego górami. Twórczość malarza można oglądać w Centrum Kultury Rodzimej w Willi Czerwony Dwór przy ulicy Kasprusie 27 w Zakopanem codziennie poza środą i niedzielą, w godzinach między 10.00 a 17.00. Warto dodać, że dzieła Lasyka, do tej pory nie były prezentowane większej publiczności.

Zawody o Wielkanocne Jajo

W Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia odbędą się kolejne już, Zawody o Wielkanocne Jajo na starym sprzęcie narciarskim. Impreza będzie miała miejsce na Polanie Kalatówki. Jazda na nartach odbędzie się na stoku w Suchym Żlebie. Wydarzenie zaczyna się o 11.30, a kończy o 15.00 ogłoszeniem wyników oraz wręczenie przewidzianych nagród.

Spektakl muzyczny Seksterapia

22 kwietnia odbędzie się najnowszy spektakl w formie stand-upu z muzyką z lat 50 wykonywany przez Teatr Rozrywki RZT Szymankowa. Seksterapia to świetna komedia muzyczna, która rozbawi każdego do łez. Pokaz odbędzie się w Teatrze Rozrywki RZT Szymaszkowa przy ul. Szymaszkowej 1 w Zakopanem.

Wystawa poplenerowa Morskie Oko

Od 15 marca do 16 kwietnia możemy oglądać działa malarskie uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych z Zakopanem i Krakowa. Obrazy powstały podczas pleneru nad Morskim Okiem. Wystawę można oglądać w Galerii Władysława Hasiora przy ul. Jagiellońskiej 18b w Zakopanem.

Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”

22 i 23 kwietnia w Kinie Giewont w Zakopanem odbędzie się 14 edycja Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”. Wydarzenie ma charakter konkursowy, a podczas występów zostaną wybrani kandydaci do Karpackiego Festiwalu Dziecięcego Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdrój. Celem wydarzenia jest zachwyt nad folklorem dziecięcym oraz podtrzymywanie obyczajów góralskich.

Kwiecień jest miesiącem bogatym w liczne wydarzenia artystyczne na terenie Zakopanego. Jeżeli już wiesz, co zobaczyć w kwietniu w Zakopanem, zapraszamy serdecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here