Zawody „O Wielkanocne Jajo”!

0
667

Święta Wielkanocne tuż, tuż. A wraz z nimi Zawody O Wielkanocne Jajo na starym sprzęcie narciarskim. Impreza ta zdążyła się już wpisać w tradycję podhalańską. Każdego roku przyciąga coraz więcej zarówno uczestników jak i kibiców. Zapraszamy 10 kwietnia 2023 roku na Polanę Kalatówki na wspaniałą zabawę i niepowtarzalną atmosferę.

Historia i zasady zawodów

Pierwsze Zawody o Wielkanocne Jajo odbyły się w 1998 roku. Ich pomysłodawczynią jest Marta Łukaszczyk, prowadząca Hotel Górski na Kalatówkach. Początkowo było to wydarzenie kameralne, jednak z roku na rok zyskuje ono coraz więcej fanów.

Zawody o Wielkanocne Jajo odbywają się na starym sprzęcie narciarskim. Zawodnicy ubierają się w stylowe stroje z minionej epoki. Stroje każdorazowo ocenia grono Jury. Koniecznie muszą posiadać drewniane narty, skórzane buty, klasyczne wiązania oraz bambusowe kije.

Impreza rozpoczyna się od prezentacji wszystkich uczestników. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach:

  • jazda stylowa, podczas której liczy się nie tylko poprawna jazda na nartach, ale także styl i elegancja,
  • slalom równoległy, w którym zawzięcie rywalizują ze sobą panie i panowie.

Kibice mają okazję zobaczyć zaciętą walkę o zwycięstwo, której towarzyszą liczne upadki i dużo śmiechu. Panuje tutaj wesoła i rodzina atmosfera.

Na zakończenie zwycięzcy konkursu otrzymują trofeum, czyli duże wielkanocne jajo oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

O Wielkanocne Jajo w 2023 roku

W Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia 2023 roku odbędzie się 23 edycja popularnych Zawodów o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek. Impreza, jak co roku, będzie miała miejsce na Polanie Kalatówki, a jazda na nartach odbędzie się na stoku narciarskim w Suchym Żlebie.

Podczas zawodów nie zabraknie góralskiej muzyki oraz smakołyków serwowanych przez kuchnię Hotelu Górskiego.

Od godziny 10.00 zaczynają się zapisy na zawody. Następnie od godziny 11.30 odbędzie się prezentacja zawodników. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00. Pierwszy przejazd to jazda stylowa, drugi zaś to slalom równoległy. O godzinie 15.00 przewidziano ogłoszenie wyników oraz rozdanie naród.

Patronatem tegorocznego spotkania jest Burmistrz Miasta Zakopanego. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta.

Zawody o Wielkanocne Jajo to przede wszystkim wspaniała zabawa i ciekawe widowisko. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcą uczestniczyć w zawodach jak i tych, którzy chcą kibicować zawodnikom! Jest to świetna okazja do doświadczenia klimatu dawnych czasów i powrotu do korzeni narciarstwa.

Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę. Jeśli będziecie pod Tatrami na Święta to zajrzyjcie i tam.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here