Kasprowy Wierch szczyt, który zachwyca w Tatrach

0
162

Kasprowy Wierch to najpiękniejszy szczyt w polskich Tatrach. Nie bez powodu latem tworzą się tu kolejki zarówno do wejścia na szczyt, jak i do wjazdu koleją. To jedyne takie miejsce na Podhalu, gdzie przepiękne krajobrazy na Wysokie Tatry, Tatry Zachodnie, a także Zakopane i wioski położone w dolinach rzeczywiście zapierają dech w piersi.

Ciesz się widokami

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ NA KASPROWY WIERCH

Chcesz odkryć piękno gór Kasprowy Wierch to idealne miejsce na szkolną wycieczkę, wyjście z dziećmi lub wyprawę z przyjaciółmi. Kto choć raz odwiedził ten szczyt zawsze tu wraca, bo to jedyne miejsce, gdzie choć przez chwilę można poczuć się jak w Alpach.

Dzięki kolejce linowej dostęp na szczyt jest wygodny i bezpieczny. . Nowoczesne, przeszklone wagoniki umożliwiają podziwianie z lotu ptaka tatrzańskich polan, szczytów górskich i grani.

CO ZOBACZYSZ?

  • Na szczycie podziwiać możemy Dolinę Gąsienicową, Dolinę Goryczkową z drugiej strony, a także słowacką Dolinę Cichą z Liptowskimi Kopami, a nad nimi wierzchołek Krywania (2494 m). Widać także wiele szczytów – np. Beskid, Świnicę, Giewont, czy Czerwone Wierchy.
  • Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne: Na szczycie znajduje się najwyżej położony budynek w Polsce, gdzie działa obserwatorium meteorologiczne. Znajduje się tu także mały dzwon, który w przypadku złych warunków pogodowych służył do ratunkowej sygnalizacji.
  • Kasprowy to mekka sportów zimowych. Mamy tu dwie trasy narciarskie z kolejkami krzesełkowymi w kotle Goryczkowym i Gąsienicowym. Z Kasprowego prowadzi także nartostrada, która kończy się w Kuźnicach.
  • Historia i znani goście: Kasprowy Wierch to miejsce, które odwiedzili niemal wszyscy prezydenci Polski. Gościł tu również papież Jan Paweł II.

WARTO WIEDZIEĆ

  • Kolejka linowa: Kolejka kursuje na trasie o długości ponad 4000 m, pokonując niemal 1000 m różnicy poziomów. Przejazd trwa około 20 minut w jedną stronę. Cennik biletów znajduje się na stronie www.pkl.pl/kasprowy-wierch/cennik-kasprowy
  • Dojazd: Najbliższy parking znajduje się około 1,5 km od dolnej stacji kolejki w Kuźnicach. Mikrobusy i bryczki są dostępne jako środki transportu.
  • Piesza wycieczka: Jeśli chcesz zejść pieszo, wybierz szlak zielony przez Myślenickie Turnie (2,5-3 godziny).
  • Pod szczytem znajduje się restauracja, jest także kiosk i zimowa stacja TOPR.
Kasprowy Wierch to ulubione miejsce turystów.
Kasprowy Wierch to ulubione miejsce turystów.

POTRZEBNY CZAS

  • Przejazd kolejką: Około 20 minut w jedną stronę.
  • Piesza wycieczka: Od 2,5 do 3 godzin.

Zaplanuj rodzinny wyjazd na Kasprowy Wierch i ciesz się górskimi widokami! Chcesz zobaczyć inne miejsce w Tatrach — POLECAMY!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here