Rusinowa Polana i Gęsia Szyja

0
294
Rusinowa Polana zachwyca o każdej porze roku.
fot. Wojciech Watycha

Rusinowa Polana i Gęsia Szyja

Gęsia Szyja, zlokalizowana w sercu Tatr, potrafi zachwycić każdego. Tym miejscem zachwycą się nawet ci, którzy rzadko podziwiają górskie krajobrazy. To idealne miejsce na spacer w każdym sezonie, z pięknymi widokami zarówno wiosną jak i zimą.

DLACZEGO WARTO?

Bezsprzecznie ścieżka na Gęsią Szyję, która jest łatwa do przejścia sprawia, że to miejsce jest ulubionym cel wycieczek dla stawiających pierwsze kroki w Tatrach. Wybierając trasę przez Rusinową Polanę i kontynuując wędrówkę malowniczą pętlą przez Polanę pod Wołoszynem można prawdziwie zachwycić się górami.

  •  Rusinowa Polana jest to miejsce o bogatej historii, które było świadkiem wypasu owiec i życia góralskiego. Gęsia Szyja, z kolei oferuje jedną z najpiękniejszych panoram tatrzańskich. 
  •  Chcesz doświadczysz spokoju natury i podziwiać majestatyczne szczyty, takie jak Rysy czy Gerlach — koniecznie wybierz się na Rusinową Polanę. Gęsia Szyja to idealne miejsce na naukę o przyrodzie i kulturze góralskiej.

CO WARTO WIEDZIEĆ / WAŻNE INFORMACJE

Wstęp na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) jest płatny.  Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł. Istnieje możliwość zakupu biletów online co ułatwia planowanie wycieczek. 

Na szlakach obowiązują zasady bezpieczeństwa i należy przestrzegać regulaminu TPN.

POTRZEBNY CZAS

  • Dojście do Rusinowej Polany zajmuje około godziny spokojnego marszu.
  • Wejście na Gęsią Szyję z Rusinowej Polany zajmuje około 50 minut.

Te miejsca są doskonałym wyborem dla szkolnych wycieczek, oferując zarówno edukację, jak i wypoczynek wśród piękna polskich Tatr.

Chcesz zobaczyć inne miejsca w Tatrach — polecamy ZOBACZYĆ 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here