Olimpijka z Rio mistrzynią Polski w siatkówce na śniegu

0
636

Niedziela była drugim dniem rywalizacji, w pierwszych oficjalnych mistrzostwach naszego kraju w stosunkowo nowej dyscyplinie sportu, jaką jest zyskujący coraz większą popularność „Snow Volley”.

W piękne niedzielne przedpołudnie, do grających od wczoraj siatkarzy dołączyły Panie, wśród których można było znaleźć takie nazwiska jak Dorota Strąg, ubiegłoroczne zdobywczynie piątego miejsca w finałowym turnieju mistrzostw Polski – siostry Balcerowicz z Nowego Dworu Mazowieckiego czy Monikę Brzostek, uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Ślepy los sprawił, że już w drugim meczu turnieju trafiły na siebie jedne z faworytek całych zawodów – Brzostek/Strąg oraz Tylutki/Wiatr, ostatecznie to ta pierwsza para po zaciętym tie-breaku awansowała do dalszej rundy. Tam jednak musiała uznać wyższość pary Bałdys/Watoła ulegając bardzo wyraźnie (3:11; 5:11), te same pary spotkały się w wielkim finale, gdzie górą było doświadczenie pary Brzostek/Strąg. W małym finale siostry Balcerowicz uporały się z Justyną Tylutki i Joanną Wiatr.

W rywalizacji Panów, do rozegrania pozostały dwa mecze ćwierćfinałowe z prawej strony turniejowej drabinki, a także starcia półfinałowe oraz o poszczególne miejsca w turnieju. W 1/2 finału lepsi od pary Kołodziejczyk/Babiarczyk okazał się duet Kaczmarski/Okrzeja, z kolei w drugim meczu tej fazy faworyci turnieju – Tkaczuk/Wierzbicki bez większych problemów uporali się z parą Lach/Gepfert. Brązowy medal zawiesili na swoich szyjach Kołodziejczyk/Babiarczyk, z kolei ze swojej roli perfekcyjnie wywiązali się Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki, którzy po bardzo wyrównanym boju okazali się lepsi od pary Kaczmarski/Okrzeja, dla których jednak drugie miejsce to największy sukces w trakcie przygody z siatkówką na śniegu.

Za pomoc w organizacji turnieju firma BDB Event dziękuje: współorganizatorom: RH Sport, Kotelnica Białczańska, sponsorom: Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Sport Rent 2000, partner: PZPS, Terma Bania, Gmina Bukowina Tatrzańska, Dr Cool.

Wyniki:

Turniej damski:

1) Bałdys/Watoła – Bębenek/Gnyś 2:1 (11:4; 8:11; 11:9)

2) Patryarcha/Dzikowska – Bałdys/Watoła 0:2 (4:11; 4:11)

3) Strąg/Brzostek – Tylutki/Wiatr 2:1 (5:11; 11:5; 15:13)

4) Pyrek/Przebinda – Jaszkowska/Szromnik 2:0 (11:9; 11:7)

5) Balcerowicz/Balcerowicz – Mirek/Wartak 2:0 (11:3; 11:5)

6) Bębenek/Gnyś – Mirek/Wartak 2:0 (11:7; 11:5)

7) Bałdys/Wantoła – Strąg/Brzostek 2:0 (11:8; 11:8)

8 ) Pyrek/Przebinda – Balcerowicz/Balcerowicz 0:2 (5:11; 7:11)

9) Patryarcha/Dzikowska – Tylutki/Wiatr 1:2 (11:8; 7:11; 6:11)

10) Jaszkowska/Szromnik – Bębenek/Gnyś 0:2 (6:11; 5:11)

11) Pyrek/Przebinda – Tylutki/Wiatr 0:2 (6:11; 5:11)

12) Strąg/Brzostek – Bębenek/Gnyś 2:0 (11:7; 11:9)

13) Bałdys/Watoła – Tylutki/Wiatr 2:0 (13:11; 11:6)

14) Balcerowicz/Balcerowicz – Strąg/Brzostek 0:2 (6:11; 9:11)

15) Mecz o trzecie miejsce: Balcerowicz/Balcerowicz – Tylutki/Wiatr 2:0 (21:3; 15:13)

16) Finał: Bałdys/Watoła – Strąg/Brzostek 0:2 (7:11; 10:12)

Turniej męski:

Wyniki pierwszego dnia turnieju:

 

1) Królikowski/Kobylski – Kaczmarski/Okrzeja 0:2 (5:11, 7:11)

2) Gmitrzak/Krzywicki – Kłaczek/Kłaczek 0:2 (2:11; 7:11)

3) Kołodziejczyk/Babiarczyk – Mierzejewski/Kaliś 2:0 (11:7; 15:13)

4) Łagodziński/Kobierecki – Krzyżanowski/Kaszewiak 2:1 (11:9; 7:11; 11:9)

5) Nowak/Jędrych – Kaczmarski/Okrzeja 0:2 (6:11; 12:14)

6)Gałuszka/Jaworski – Luboń/Ciuła 2:0 (11:9; 11:5)

7) Dutkiewicz/Dutkiewicz – Gąsiorowski/Paliwoda 2:0 (12:10; 11:6)

8) Kłaczek/Kłaczek – Curyło/Milanowski 2:0 (11:5; 11:7)

9) Jasiurowski/Śliwiński – Kołodziejczyk/Babiarczyk 0:2 (3:11;.1:11)

10) Działowski/Wyrobek – Jędrych/Wojtachnio 0:2 (4:11; 6:11)

11) Wierzbicki/Tkaczuk – Zachariasz/Konopka 2:0 (11:4; 14:12)

12) Łagodziński/Kobierecki – Lach/Gepfert 1:2 (19:17; 14:16; 8:11)

13) Krzyżanowski/Kaszewiak – Nowak/Jędrych 2:0 (11:9; 11:8)

14) Mierzejewski/Kaliś – Curyło/Milanowski 0:2 (8:11; 7:11)

15) Gmitrzak/Krzywicki – Jasiurkowski/Śliwiński 0:2 (6:11;.9:11)

16) Królikowski/Kobylski – Łagodziński/Kobierecki 0:2 (4:11; 5:11)

17) Kaczmarski/Okrzeja – Luboń/Ciuła 2:1 (15:13; 5:11; 11:9)

18) Dutkiewicz/Dutkiewicz – Kłaczek/Kłaczek 0:2 (8:11; 8:11)

19) Kołodziejczyk/Barbiarczyk – Jędrych/Wojtachnio 2:0 (11:8; 11:6)

20) Wierzbicki/Tkaczuk – Lach/Gepfert 2:1 (11:13; 11:4; 17:15)

21) Krzyżanowski/Kaszewiak – Gałuszka/Jaworski 2:0 (11:2; 11:1)

22) Gąsiorowski/Paliwoda – Curyło/Milanowski 2:1 (9:11; 11:5; 11:6)

23) Jasiurowski/Śliwiński – Działowski/Wyrobek 0:2 (8:11; 4:11)

24) Adamczyk/Konopka – Łagodziński/Kobierecki 0:2 (6:11; 7:11)

25) Krzyżanowski/Kraszewskiego – Dutkiewicz/Dutkiewicz 2:0 (11:6; 11:7)

26) Gąsiorowski/Paliwoda – Luboń/Ciuła 1:2 (11:7; 14:16; 7:11)

27) Działowski/Wyrobek – Lach/Gepfert 0:2 (5:11; 7:11)

28) Łagodziński/Kobierecki – Jędrych/Wojtachnio 0:2 (7:11; 10:12)

29) Kaczmarski/Okrzeja – Kłaczek/Kłaczek 2:1 (8:11; 11:6; 11:9)

30) Kołodziejczyk/Babiarczyk – Wierzbicki/Tkaczuk 0:2 (8:11; 6:11)

31) Krzyżanowski/Kaszewiak – Luboń/Ciuła 0:2 (8:11; 7:11)

32) Lach/Gepfert – Jędrych/Wojtachnio 2:1 (6:11; 11:4; 11:7)

33) Kołodziejczyk/Babiarczyk – Luboń/Ciuła 2:0 (20:18; 11:9)

34) Kłaczek/Kłaczek – Lach/Gepfert 1:2 (8:11; 12:10; 9:11)

35) Kaczmarski/Okrzeja – Kołodziejczyk/Babiarczyk 2:0 (11:9; 16:14)

36) Wierzbicki/Tkaczuk – Lach/Gepfert 2:0 (11:7; 11:5)

37) Mecz o trzecie miejsce: Kołodziejczyk/Babiarczyk – Lach/Gepfert 2:1 (12:10; 9:11; 11:7)

38) Finał: Kaczmarski/Okrzeja – Wierzbicki/Tkaczuk 0:2 (9:11; 10:12)

 

Galeria

Komentarze Facebook

Komentarze zakopane.INFO (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.