Paintball w górskim wydaniu

0
5915

Myśl o wyjeździe do Zakopanego dla większości kojarzy się po prostu z górami. Spacerami po nich, wycieczkami, krajobrazami pełnymi szczytów i lasów. Jednak te same lasy można wykorzystać także w inny sposób. Bardziej nietypowy, ale również ekscytujący. Może on stać się dla was polem bitwy – oczywiście bezpiecznej.

​Czym i dla kogo jest paintball?

Najkrócej mówiąc – jest zabawą. Grą zespołową, polegającą na strzelaniu do siebie z broni, przypominającej prawdziwą, ale bezpiecznej. Taki marker może wyglądać jak pistolet, shotgun, karabin snajperski. Wystrzeliwane przez taką broń pociski wykonane są z żelatyny spożywczej. Wypełnione specjalną farbą, zostawiają po uderzeniu widowiskowy rozprysk. Dlatego właśnie walki na polu paintballowym toczą się w specjalnych ubraniach ochronnych, żywo przypominających mundury wojskowe. W zależności od terenu, na którym toczy się walka, mogą mieć różny kamuflaż. Konieczne wyposażenie dodatkowe to hełm oraz okulary. Co prawda uderzenie kulką – pociskiem nie jest zbyt bolesne, jednak ochrona miejsc newralgicznych jest konieczna.

Opis wyposażenia kojarzy się bez wątpienia z wojskiem, armią, mężczyznami. To prawda, że właśnie oni najczęściej bawią się w tę pozorowaną wojnę, ale bynajmniej nie tylko do nich skierowana jest oferta pola do paintballu w Zakopanem, czy też innych miastach.

Zabawa jest na tyle wciągająca i jednocześnie bezpieczna, że w składzie drużyn chętnie pojawiają się także kobiety, a nawet dzieci. Dla maluchów, korzystających oczywiście z innego wyposażenia niż dorośli, jest to szczególna frajda. W końcu kto z nich nie lubił bawić się w wojnę? A tu zabawa przybiera bardzo realne oblicze.

Paintball w Zakopanem

Stolica Tatr przyciąga mnóstwo turystów. Są wśród nich grupy przyjaciół, znajomych, rodziny z dziećmi. Wszyscy oni na pewno będą bardzo dobrze bawić się nie tylko zwiedzając po raz kolejny Krupówki i podjadając kwaśnicę. Pole do paintballu, prowadzone przez Paintdoo.pl, będzie doskonałym miejscem na przeżycie przygody wypełnionej adrenaliną, zabawą, rywalizacją. W dodatku na świeżym powietrzu.

Paintball wciąga już od pierwszych chwil. Nawet osoby nie mające wcześniej do czynienia z takim sposobem zabawy, stroniące od tematów wojskowych, dają porwać się jego urokowi. Jest bowiem doskonałym sposobem na rywalizację – nieraz wręcz bardzo zaciętą, ale przecież bezpieczną. Stające naprzeciwko siebie drużyny muszą dążyć do wzajemnego wyeliminowania się z gry. A do tego konieczne jest działanie zespołowe, współpraca. To bynajmniej nie tylko siła fizyczna i szybkość, to także planowanie i strategia. Na polu bitwy każdy ma do odegrania swoją rolę i każda też umiejętność może się przydać.

Goście pola do paintballu w Zakopanem przekonywali się wielokrotnie, że wcale niekoniecznie zawsze stawiać trzeba na drużynę męską. Panie radzą sobie tu świetnie, z dziką wręcz przyjemnością pakując w małżonków kolejne kulki z farbą.

Istotną rolę gra także samo przygotowanie miejsca bitwy. To zakopiańskie jest szczególnie urokliwe. Urządzone w lasach, które same w sobie są przyjemnym miejscem do wędrówek i spacerów. Bogate w kryjówki, możliwości przyczajenia się, urządzenia zasadzki, wykonywania manewrów strategicznych wcale wiele nieodbierających do prawdziwych, wojskowych.

A po powrocie, z adrenaliną wciąż krążącą w żyłach, można udać się do niedalekiej karczmy i przy misce kwaśnicy z wędzonym ziobrem powspominać, kto kogo i w jak widowiskowy sposób wyeliminował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here