Walentynki w Zakopanem

0
780
Photo by freestocks on Unsplash

Jak spędzić Walentynki w Zakopanem?

Walentynki to wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. Dlatego warto spędzić go w miły i radosny sposób tak, aby umilić czas swojej drugiej połówce. Jeśli będziecie spędzać ten czas w Zakopanem, to bardzo dobrze trafiliście. Jest wiele interesujących możliwości na ten dzień. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak można atrakcyjnie spędzić Walentynki w Zakopanem.

Walentynki na Gubałówce

Na Gubałówce będzie w tym roku iskrzyło się od miłosnych światełek. Znajdziecie tam wypełnione helem balony, które będą miały kształt serca. Przyjemnym doznaniem będzie wjazd na górę za pośrednictwem kolei linowo-terenowej PKL. Z Gubałówki warto wspólnie podziwiać panoramę Tatr i rozświetlonego Zakopanego. Na szczycie znajduje się też park ze świetlnymi iluminacjami, który uatrakcyjni Wam ten wieczór.

A może zrób super niespodziankę i zaproś swoją partnerkę/a na magiczną przejażdżkę skuterami śnieżnymi nocą? Szczegółowe info znajdziecie na www.snowdoo.pl.

Na Gubałówce możecie także skorzystać z walentynkowych deserów przygotowanych dla Was przez tamtejsze restauracje, czy uwiecznić siebie i swoją drugą połówkę na pamiątkowym portrecie minimalistycznym, wykonanym przez artystę.

Walentynkowe SPA na Krupówkach

Jeśli marzy Wam się wyjątkowy „dzień zakochanych”, to możecie skorzystać z oferty piwnego SPA: Beernarium na Krupówkach. W tym miejscu oddacie się wyjątkowej kąpieli w piwie, winie lub mleku, a także skorzystacie z kąpieli w beczce, do której dodane zostaną płatki róż. Podczas kąpieli można także degustować trunki. SPA oferuje także możliwość skorzystania z sauny i masaży. Wyjątkowy całodzienny pobyt dla dwóch osób można zakupić w cenie 690 zł. Są także tańsze opcje, bo ceny voucherów zaczynają się od 100 zł.

Autor Andrzej Machnik. Wolna licencja Unsplash

Romantyczny spacer w lodowym labiryncie

Ciekawym pomysłem na spędzenie Walentynek w Zakopanem jest wizyta w Snowlandii. Znajdziecie tam nie tylko labirynt, ale cały lodowy park rozrywki, w którym znajdują się rzeźby lodowe. Co roku jest inna tematyka rzeźb, które tworzone są przez lokalnych artystów. Jeśli pasjonuje Was tatrzańska przyroda, możecie skorzystać także z biletu łączonego do Snowlandii i Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego, gdzie dowiecie się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt żyjących w Tatrzańskim Parku Narodowym. Możecie tam spotkać się z nimi oko w oko, a niektóre z nich nawet nakarmić pod okiem ich opiekunów. To doskonałe preludium do wizyty w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Rozgrzewająca zmysły kąpiel w termach

Walentynkową atmosferę może podgrzać także kąpiel w zakopiańskich termach. Na terenie Podhala jest wiele obiektów tego typu. W samym Zakopanem znajduje się Aquapark, a nieopodal można skorzystać z kąpieli w Termach Chochołowskich, Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, czy w Termach Szaflary. Walentynkowy relaks w gorącej wodzie może być miłym zakończeniem zimowego dnia pełnego wrażeń.

Więcej o zakopiańskich basenach znajdziesz w tym wpisie.

Miłosna prelekcja w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

W tym roku z okazji Walentynek można posłuchać bardzo interesującej prelekcji Pawła Skawińskiego pod tytułem ,,Miłość w Tatrach – o obyczajach miłosnych w tatrzańskiej przyrodzie”. Prelekcja jest bezpłatna. Będzie miała miejsce o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN przy ul. Chałubińskiego 42a.

Po prelekcji można wybrać się na krótki spacer i udać się na słodki, walentynkowy deser lub kolację do restauracji Mała Szwajcaria przy ul. Zamoyskiego 11. Warto dokonać wcześniej rezerwacji stolika, by w tym wyjątkowym dniu mieć zapewnione miejsce w tym lokalu.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here